• AD POLET

Prvi poraz odbojkašica Kleka

Odbojkašice Kleka su pretrpele maksimalan poraz na gostovanju novosadskom FOK – u. To je prvi poraz Klečanki u dosadašnjem toku prvenstva, koje su u ovom susretu bile oslabljene zbog izostanka prvog tehničara, Aleksandre Frajtović.

Klek odbojkasice

Novosađanke su odigrale veoma dobro i u ključnim trenucima setova imale više nerava, kao i raspoložene Klisuru i Borki.

U prvom setu FOK je poveo 6:1, ali je Klek izjednačio na 6:6 i zatim se igralo poen za poen do 20:20. Tada je na scenu stupila Marija Miljević, tehničar domaćih, i servisima inicirala završnu seriju za vođstvo, a Borki i Klisura bile su sigurne u samoj završnici.

U drugom setu su Klečanke povele sa 11:9, ali je FOK preokrenuo rezultat i dobrim odbranama i kontrama poveo 21:15. Gošće su izjednačile na 23:23, a onda je Klisura sa dva poena donela radost Novosađankama i vođstvo od 2:0 u setovima.

U trećem setu, iskusna Brankica Slavnić predvodila je igru Klečanki i uz Isidoru Stanojević držala egal do 19:19. Tada je na servis došla Čabarkapa, kontre je koristila Borki, a blokom Sonje Klisure FOK je pobegao na nedostižnih 22:19. Na meč lopti istakla se Čabarkapa dobrim blokom za maksimalnu pobedu Novosađanki.

FOK – Klek 3:0 (25:21, 25:23, 25:20).

NOVI SAD: Mala sala SPC Vojvodina, gledalaca: 50, sudije: Cvetković i Rogić (obojica iz Beograda).

FOK: Miljević 3, Galjak (l1), Klisura 17, Račić, Mioč, Egić 4, Vuković, Čabarkapa 6, Glušac 4, Racić, Stanarević (l2), Borki 16.

KLEK: Bolozan 7, Džamić 6, Bogdanović 5, Krstonošić, Deurić 2, Perović, Milekić, Spasojević 9, Zubac (l), Dapčević, Stanojević 16, Slavnić 3.