• Kuća zdravlja

Prva četvrtina dovoljna za radost

U 11. kolu Druge muške košarkaške lige Srbije, Proleter je slavio na domaćem parketu protiv ekipe Pirota, rezultatom 86:83.

Kosarka

Košarkaši Proletera su, posle sjajne igre u prvoj četvrtini, napravili razliku od 12 poena, koju su gosti bezuspešno pokušavali da stignu do kraja susreta. Interesantno je da su Piroćanci bili bolji u naredne tri četvrtine. Imali su i loptu u poslednjem napadu, ali Filipović nije uspeo da izjednači, pa su se Zrenjaninci radovali važnim bodovima u borbi za opstanak.

U redovima „crveno – belih“ briljirao je plejmejker Božović,  a odlični su bili i Subotić i Nikolić. Piroćanci su došli sa samo 10 igrača, bez povređenog Lukovića i kapitena Pendića. Kod njih su se najviše istakli Raičević i Nenadić.

Kristalna dvorana: Proleter – Pirot 86:83 (24:12, 20:24, 21:23, 21:24)

Proleter: Lalić 14, Dudaš, Subotić 13, Blanuša 6, Vico, Mihajlović, Vukanović, Martinović 12, Rajanović, Nikolić 14, Vukosavljević 7, Božović 20.

Pirot: Vasić, Lilić, Raičević 20, Filipović 17, Nenadić 17, Rašić 3, Stefanović, Dragaš 8, Mladenović 2, Stojanović 16.

14.Niš Fair Play112913

I naredne subote Proleter je u ulozi domaćina. Ovoga puta u Kristalnu dvoranu dolazi Plana iz Velike Plane.