• Centar Lux
  • Kuća zdravlja

Proleter završio sezonu na petom mestu

U poslednjem, 26. kolu Druge lige Srbije, košarkaši Proletera su sinoć u Kristalnoj dvorani savladali Planu Hardex rezultatom 92:89 (22:24, 20:19, 27:17, 23:29)

Kosarka

Domaći su zahvaljujući sjajnoj igri u trećoj četvrtini došli do prednosti od 69:60 u 30. minutu. Posle neizvesne završnice, gosti u poslednjem minutu stižu na 3 poena zaostatka. Zahvaljujući mirnoj ruci sa linije slobodnih bacanja Atanackovića i Davidovca, „crveno – beli“ su sprečili preokret i pobedom završili sezonu. Atanacković i Davidovac su sa po 24 poena bili najbolji akteri susreta, a dobro su ih pratili  i Martinović 17 i Subotić 11.

Košarkaši Proletera su završili prvenstvo na 5. mestu tabele sa 15 pobeda i 11 poraza.

PROLETER: Atanacković 24, Subotić 11, Blanuša 8, Sević, Budimir 6, Orlić 2, Martinović 17, Stanić, Mijin, Davidovac 24, Gligorin, Rajanović.

1. MLADOST Z ADMIRAL Zemun 26 23 3 2251:1867  49
2. PIROT Pirot 26 20 6 2235:2037  46
3. BEOVUK 72 Beograd 25 20 5 2141:1892  45
4. NAPREDAK MAKSI KO Aleksinac 25 17 8 2033:1845  42
5. PROLETER NAFTAGAS Zrenjanin 26 15 11 2283:2083  41
6. SREM Sremska Mitrovica 26 15 11 2140:2063  41
7. PLANA HARDEX Velika Plana 26 13 13 2270:2195  39