• Centar Lux
  • Kuća zdravlja

Proleter rutinski u Inđiji

Rukometaši Proletera su u 13. kolu Prve lige Srbije ostvarili važnu pobedu na gostovanju u Inđiji, rezultatom 28:23 (13:11).

Rukomet-lopta

Inđija je bolje startovala i u prvih desetak minuta imala prednost od 4: 2. Proleter je ubrzo pokazao zašto je lider na tabeli. Zrenjaninci od 15. minuta vode sa 5:6. U nastavku se igralo uglavnom „gol za gol“, da bi Proleter u samoj završnici stigao do dva gola prednosti, 11:13.

Posle odmora domaćin ponovo igra bolje. Inđija stiže ponovo do poravnanja rezultata u 39. minutu, 17: 17. Imali su domaći igrači i dva napada i priliku da povedu, ali Zrenjaninci kažnjavaju sve greške domaćeg tima i serijom 5 – 0 stižu do 17:22. Proleter je dalje rutinski održavao prednost.

Fordomanija

Hala sportova, gledalaca oko 200. Sudije: Ivan Mandić i Nemanja Kovačić. Delegat: Željko Golubović. Sedmerci: Železničar 3/2, Proleter 5/5.

Inđija: Petrović 3, Gudurić, Novaković 2, Mihajlović 2, Bubalo, Križanski, Đurić, B. Živković, Drobac, Milojević 5, Ilić, Balić (K) 2, Trnavac, Stejin 8, U. Živković 1. Trener: Dušan Mirković

Proleter: Živkov, Trninić 3, Knežević 1, Bjelica (K) 1, Veljović 2, Doko 3, Aćimović, Đurišić, M. Gaćinović, A. Gaćinović, Cvekić 3, Živanov, Popov 2, Kukić 6, Radaković 7. Zubac. Trener: Milan Grubanov

Rezultati odigranih utakmica 13. kola Prve lige Srbije grupa „Sever“ za rukometaše:

Nova Pazova: Nova Pazova Metalac 22 : 26
Jaša Tomić: Hercegovina Jedinstvo NB 30 : 23
Inđija: Inđija Proleter 23 : 28
Bačka Palanka: Lavovi BP Apatin 33 : 28
Temerin: Mladost TSK Vladimirovac 25 : 27
B. Karlovac: Banatski Karlovac ŽSK 24 : 24

U sledećem kolu sledi komšijski derbi u kojem će Proleter ugostiti sečanjsku Hercegovinu.

1. Proleter 13 10 3 0   371 : 315 56 23
2. Apatin 13 10 0 3   353 : 307 46 20