• Kuća zdravlja

RK Proleter protiv Vrbasa overio titulu jesenjeg šampiona

Derbi jeseni je doneo razrešenje dileme oko jesenjeg prvaka Super „B“ lige Srbije. Proleter je overio taj položaj na tabeli, kolo pre kraja polusezone.

Rukometaši Proletera su prvo poluvreme ubedljivo rešili u svoju korist, vodili su + 10 (17:7), da bi u jednom trenutku došlo do opuštanja, što je Vrbas iskoristio i poveo sa + 2 (24:26).

Proleter je u 57. minutu vodio sa 32:30. Gosti su pokušavali da dođu bar do izjednačenja, ali su gol Rnića i odbrana Gaćinovića u ključnom momentu, „prelomili“ utakmicu u korist domaćina.