• Basicline

Do kraja napeto sa Kolubarom

Košarkaši Proletera su sinoć u Kristalnoj dvorani, u do kraja napetom i neizvesnom susretu, slavili protiv Kolubare iz Lazarevca rezultatom 87:81.

Zrenjaninci su odlično igrali u prvoj četvrtini (24:17), ali su gosti preuzeli inicijativu u drugoj četvrtini (20:27). Rezultat je bio poravnat na poluvremenu (44:44), a izjednačena igra je trajala sve do 4 minuta pred kraj susreta (37. minut – 78:78). Zatim je Grk Stratakis pogodio za dva poena (80:78), a Šućov je blokirao šut Sinđelića.

Stratakis ubacuje 2 slobodna bacanja i domaći tim ulazi u 38. minut sa 4 poena prednosti (82:78)

U 38. minutu beležimo 2 poena za Proleter. Strelac je bio Burić posle asistencije Atanackovića (84:78). Gosti su pokušali da se približe „trojkama“, ali su Radović i Sinđelić bili neprecizni. I u 39. minutu košarkaše Kolubare ne služi šut (Radović promašio 1 slobodno bacanje, Sinđelić za 2 poena).

Na semaforu je počeo da teče poslednji minut susreta kada je Stratakis zabeležio skok u napadu i asistirao Šućovu, koji pogađa za 3 poena (87:81), što je bio kraj svake nade za košarkaše iz Lazarevca.

Do kraja utakmice gosti su uspeli da ubace još 2 poena i izvuku častan poraz (87:79).

– Ekipa Kolubare ima samo tri pobede, ali to je dobar tim, koji  u svojim redovima ima Simića i Vuletića, koji su odlični igrači. Mi smo imali dva peha – Lambić je dobio stomačni virus pre utakmice, a Božović je povredio skočni zglob na početku susreta. Ipak, momci su imali odličan pristup igri i zasluženo pobedili – rekao je trener KK Proleter, Zoran Bajin.

KK Proleter: Atanacković 14, Lambić, Latinović, Burić 15, Panić, Lalić 14, Šućov 14, Vrzina, Lazukić, Stratakis 12, Božović 4, Obrenović 14.

14.SmederevoSmederevo1001010

Košarkaši Proletera su zahvaljujući osmoj prvenstvenoj pobedi izbili na drugu poziciju tabele sa 19 bodova, koliko ima i prvoplasirana Sloboda iz Užica. U narednom kolu, 19. decembra, „crveno – beli“ igraju protiv Akademika u Srbobranu.