• Centar Lux
  • Aviv park Zrenjanin
  • Kuća zdravlja

Šok u prvoj četvrtini, preokret i opet pad: Proleter bio blizu iznenađenja protiv Napretka

Košarkaši Proletera su poraženi u Kristalnoj dvorani od aleksinačkog Napretka rezultatom 65:71 (8:20, 28:19, 15:10, 14:22) i tako zabeležili treći uzastopni poraz u Drugoj ligi Srbije.

Gosti su u prvoj četvrtini u potpunosti nadigrali domaćina, ali su u nastavku košarkaši Proletera smogli snage za preokret i neizvesnu završnicu. Goste iz Aleksinca predvodio je Slaviša Bogavac, koji je upisao 22 poena i 13 skokova.

ŠOK U PRVOJ ČETVRTINI

Napredak je u ranoj fazi meča stekao dvocifrenu prednost, a ponovo je do izražaja došla snažna odbrana izabranika Nebojše Raičevića. Košarkaši Proletera delovali su bezidejno i potpuno raštimovano u napadu, gde je do reketa bilo teško doći, dok su šutevi sa distance uglavnom bili iznuđeni.

Napredak je posle prvih 10 minuta vodio 8:20.

PREOKRET U DRUGOJ ČETVRTINI

Druga deonica donosi potpuni preokret na terenu, gde je tim Proletera pronašao sve puteve do koša, a pogađalo se i van linije 6,75 (4/7). Proleter se furiozno vratio i meč i na veliki odmor otišao sa smanjenim zaostatkoM – 36:39 za Napredak.

Treću četvrtinu su košarkaši iz Aleksinca najlošije odigrali. Napredak je podsetio na Proleter iz prve čertvrtine. Gosti su u ovom periodu postigli svega 10 poena i prepustili vođstvo domaćinu pred ulazak u odlučujućih 10 minuta – 51:49.

BOGAVAC SPREČIO IZNENAĐENJE

U poslednjoj četvrtini, Raičević i Bogavac kombinovano postižu 7 poena i vraćaju prednost na stranu Napretka. Nadovezali su se Milinčić i Prokić pogocima za dva poena, pa je Napredak u 33. minutu vodio 53:60. Proleter je uspeo još jednom da pripreti, kada je nakon pogođenih bacanja Lambića, Proleter prišao na svega -1 (64:65). Usledio je odgovor od Slaviše Bogavca. Najiskusniji igrač aleksinačkog tima postigao je 5 vezanih poena i definitivno utišao sve nade prisutnih na tribinama u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu.

Konačan rezultat postavio je Prokić, koji je bio polovičan sa linije penala – 65:71.

Proleter je tako zabeležio treći uzastopni poraz, dok je na drugoj strani Napredak upisao 10. pobedu u nizu.

KK Proleter – Napredak 65:71 (8:20, 28:19, 15:10, 14:22)

Proleter: Lalić 16, Lambić 13 (7 sk),Grbović, Orlić, Petrović 7 (9 sk), Panić 2, Vržina, Stanivuk, Ševaljević, Antić, Bakić, Kovačević 22.

Napredak JKP: N. Raičević 12 (6ukr, 4as, 3sk ), Bogavac 22 (13sk), Milinčić 9 (8sk), D. Raičević 6 (5as), Antonijević 4 (3sk), Ilić 10 (5sk), Stevanović, Jeremić, Petrović 5, Prokić 3, Mitrović, Mijajlović.

14. Plana V. Plana 16 0 15 16 PMRL

Zrenjaninci se nalaze u veoma nezavidnoj poziciji na tabeli, sa sve manjim šansama za opstanak. Ipak, do kraja šampionata je ostalo još 10 utakmica. U narednom kolu Proleter igra u gostima protiv Žarkova. Biće to derbi začelja, koji Zrenjaninci moraju da dobiju po svaku cenu.