• AD POLET

9 medalja Lenđera i Aćina u Banjaluci, plivači Proletera ekipno drugi na PS za pionire

U Banja Luci je 25. i 26.  marta održan susret reprezentacija Srbije, Slovenije, Hrvatske i BiH na kojem je učestvovalo 276 takmičara.

Selektor reprezentacije Srbije, Dejan Pejinović

9 MEDALJA ZA LENDJERA I AĆINA

Selektor reprezentacije Srbije i šef stručnog štaba PK Proleter Dejan Pejinović na takmičenje je poveo 60 plivača, a među njima i članove Proletera Ivana Lenđera i Nikolu Aćina koji su osvojili ukupno 9 medalja u pojedinačnim trkama.

PRVENSTVO SRBIJE ZA PIONIRE

Ekipa Proletera od 30 plivača je na Prvenstvu Srbije za pionire, koje je održano 25. i 26. marta, osvojila je ekipno II mesto. Na takmičenju u Bečeju je učestvovalo preko 300 plivača iz 42 kluba.

Lara Lilić i Ognjen Kovačević

Pojedinačnu bronzanu medalju je osvojio Ognjen Kovačević u trci 100 leđno, zlatna je bila ženska štafeta 4×50 mešovito u sastavu Lara Lilić, Kočović Ana, Djaković Lana i Stoiljkovski Lena, a srebrnu medalju ženska štafeta 4 x 50 kraul u sastavu Lara Lilić, Djaković Lana, Burnjaković Višnja i Stoiljkovski Lena.