I love Zrenjanin

  • Univer export
  • Kuća zdravlja
Sport

60 plivača – maratonaca se borilo za trofej Džonija Vajsmilera (VIDEO)

ZrBizNet

Peti plivački maraton na Peskari okupio je 60 učesnika iz Srbije, Mađarske, Crne Gore i Grčke.

Takmičarima nije smetalo malo hladnije vreme u odnosu na uobičajene junske temperature, kao i veoma jak vetar. Za najmlađe je priređena trka na 200 metara, a ostali učesnici su plivali maraton na 3 km ili duplo kraću deonicu.

IMA 81 GODINU, A PLIVA KAO MLADIĆ

Pored takmičara iz Srbije, na startu su se pojavili i gosti iz inostranstva. Došlo je četvoro Mađara, među kojima moramo posebno izdvojiti 81 – godišnjeg Deže Melkuna, koji je plivao bolje i od 3 puta mlađih rivala! Učestvovao je i Grk, Christos Doukas, koji inače trenutno živi i radi u Budimpešti, a za trku na Peskari je čuo zahvaljujući tome što je ove godine prvi put uvrštena u Svetsku seriju plivačkih maratona na otvorenim vodama. Među strancima je bio i Crnogorac, Nedeljko Dabović.

Fordomanija

Najbolji u apsolutnoj konkurenciji

Najbolji rezultat od Zrenjaninaca imao je Dragan Mirkov (Proleter), a dobro su ga pratili Milan Milojević (Peskara) i Dragan Todorović, koji je prvi put učestvovao ne nekom zvaničnom plivačkom takmičenju.

Odlični su bili i Slađana Tomić Gostojić (Proleter) i Srđan Stefanović (Peskara).

APSOLUTNI POREDAK (MUŠKARCI I ŽENE, SVE KATEGORIJE)

1. Fermanovic M 2002, kategorija 15-16 godina, PK Spartak Prozivka, vreme 00:43:28:50
2. Jovana Jecanski F 2003 15-16 PK SWIM STAR BECEJ 00:43:28:73
3. Filip Zavišić M 2005 13-14 PK Spartak Subotica 00:46:08:35
4. 91 Petra Čajkaš F 2004 13-14 Spartak Prozivka 00:46:26:76
5. 19 ERIK PESTI M 2004 13-14 PK SWIM STAR 00:46:31:83
6. 51 Dragan Mirkov M 1974 40-44 PK Proleter 00:48:24:06
7 111 Lajos Komar M 1965 55-59 SEGED MADJARSKA 00:49:40:27
8 42 TIVADAR ŠULC M 1976 40-44 PK VOJVODINA NOVI SAD 00:50:07:80
9 40 Igor Gaspar M 1973 45-49 Spuri SC 00:50:42:39
10 22 Ivan Tešić M 1988 30-34 Plivački klub Užice 00:50:47:50
11 79 Dragan Zivkovic M 1960 55-59 P K Marathon Backa Topola 00:51:32:18
12 89 Tamaš Fabian M 2004 13-14 Plivački klub “ Kanjiža “ 00:52:47:39
13 109 Igor Omaljev M 1983 35-39 PK SWIM STAR 00:54:20:42
14 26 Karolina Hasnoši Tot F 2002 15-16 Marathon Bačka Topola 00:54:28:90
15 76 Deze Melkun M 1938 75+ SENTES MADJARSKA 00:56:50:00
16 11 Bojana Fermanovic F 2005 13-14 PK SPARTAK-PROZIVKA 00:57:56:00
17 62 Kornel Balog M 2003 15-16 Plivački klub “ Kanjiža “ 00:58:14:00
18 53 Čongor Harmat M 2006 11-12 Plivački klub “ Kanjiža “ 00:58:56:36
19 92 Sasa Vasic M 1970 45-49 Marathon Bačka Topola 01:00:38:00
20. 65 Milan Milojević M 1966 50-54 KDMP“Peskara“ 01:00:39:00
21 106 Noemi Priboj F 1990 25-29 01:00:41:00
22 66 Mirna Vidaković F 1976 40-44 Spartak 01:00:48:00
23 33 Dragan Popović M 1971 45-49 PK Maraton Bačka Topola 01:01:07:00
24 90 Vojislav Mijic M 1953 65-69 PK ŠABACKI DELFINI 01:03:17:60
25 43 Adam Muhi M 2007 11-12 Plivački klub “ Kanjiža “ 01:04:54:00
26 100 Nedeljko Dabović M 1983 35-39 SK Tribe 01:04:57:00
27 110 SILVIA SINKA F 1972 45-49 SEGED Madjarska 01:07:11:00
28 47 Slobodan Božin M 1958 60-64 PK Spartak 01:07:45:90
29 105 Dragan Todorović M 1977 40-44 01:12:33:67
30 45 Istvan Priboj M 1942 75+ PK SPARTAK 01:13:26:73
31 95 Slađana Tomić Gostojić F 1968 50-54 P.K. Proleter Zrenjanin 01:13:53:20
32 82 Zoltan Kordovan M 1974 40-44 Plivački klub “ Kanjiža “ 01:13:55:30
33 21 Aniko Jablan F 1967 50-54 PK MARATHON Backa Topola 01:13:56:50
34 2 Evelin Balgo F 2006 11-12 Plivački klub “ Kanjiža “ 01:13:58:55
35 24 Luka Nikolic M 1971 45-49 PK Marathon 01:17:42:00
36 94 Svetozar Djuricin M 1962 55-59 PK MARATHON 01:20:16:00
37 57 Etelka Mesaroš F 1957 60-64 Plivački klub “ Kanjiža“ 01:23:12:65
38 27 Ana Vukičević F 1960 55-59 PK Spartak Subotica 01:25:20:00
39 204 Dimitrije Jovanovic M 1954 60-64 01:27:35:00
40 SRĐAN STEFANOVIĆ M 1951 65-69 „PESKARA“ 01:30:41:54
41 Christos Doukas M 1978 40-44 01:32:59:50
42 Sara Petrović F 2005 13-14 Plivački klub „LA Kolubara“ Lazarevac DN:F
43 Milutin Petković M 1963 55-59 TK Tamiš DN:F
44 Barbara Roža F 2003 15-16 Plivački klub “ Kanjiža “ DN:F
45 Noemi Bičkei F 2004 13-14 Plivački klub “ Kanjiža “ DN:F
46 Ana Feješ F 2002 15-16 Plivački klub “ Kanjiža “ DN:F
47 Akoš Erdelji M 1978 40-44 Plivački klub “ Kanjiža “ DN:F

Zrenjanincima bronza i zlato u kategoriji 40 – 44 godina: Todorović (levo) i Mirkov (desno)

MUŠKARCI – PLASMAN PO KATEGORIJAMA

1. Čongor Harmat M 2006 11-12 Plivački klub “ Kanjiža “ 00:58:56:36
2. Adam Muhi M 2007 11-12 Plivački klub “ Kanjiža “ 01:04:54:00

1. Filip Zavišić M 2005 13-14 PK Spartak Subotica 00:46:08:35
2. ERIK PESTI M 2004 13-14 PK SWIM STAR 00:46:31:83
3 Tamaš Fabian M 2004 13-14 Plivački klub “ Kanjiža “ 00:52:47:39

1. Fermanovic Fermanovic M 2002 15-16 PK Spartak Prozivka 00:43:28:50
2. Kornel Balog M 2003 15-16 Plivački klub “ Kanjiža “ 00:58:14:00

1. Ivan Tešić M 1988 30-34 Plivački klub Užice 00:50:47:50

1. Igor Omaljev M 1983 35-39 PK SWIM STAR 00:54:20:42
2. Nedeljko Dabović M 1983 35-39 SK Tribe 01:04:57:00

1. 51 Dragan Mirkov M 1974 40-44 PK Proleter 00:48:24:06
2. 42 TIVADAR ŠULC M 1976 40-44 PK VOJVODINA NOVI SAD 00:50:07:80
3. 105 Dragan Todorović M 1977 40-44 01:12:33:674. 

4.Zoltan Kordovan M 1974 40-44 Plivački klub “ Kanjiža “ 01:13:55:30
5. 101 Christos Doukas M 1978 40-44 01:32:59:50
6. 107 Akoš Erdelji M 1978 40-44 Plivački klub “ Kanjiža “ DN:F

1. Igor Gaspar M 1973 45-49 Spuri SC 00:50:42:39
2. Sasa Vasic M 1970 45-49 Marathon Bačka Topola 01:00:38:00
3. Dragan Popović M 1971 45-49 PK Maraton Bačka Topola 01:01:07:00
4. Luka Nikolic M 1971 45-49 PK Marathon 01:17:42:00

1. Milan Milojević M 1966 50-54 KDMP“Peskara“ 01:00:39:00

1. Lajos Komar M 1965 55-59 SEGED MADJARSKA 00:49:40:27
2. Dragan Zivkovic M 1960 55-59 P K Marathon Backa Topola 00:51:32:18
3. Svetozar Djuricin M 1962 55-59 PK MARATHON 01:20:16:00
4. Milutin Petković M 1963 55-59 TK Tamiš DN:F

1. Slobodan Božin M 1958 60-64 PK Spartak 01:07:45:90
2. Dimitrije Jovanovic M 1954 60-64 01:27:35:00

1. Vojislav Mijic M 1953 65-69 PK SABACKI DELFINI 01:03:17:60
2. SRĐAN STEFANOVIĆ M 1951 65-69 „PESKARA“ 01:30:41:54

1. Deže Melkun M 1938 75+ SENTES MADJARSKA 00:56:50:00
2 45 Istvan Priboj M 1942 75+ PK SPARTAK 01:13:26:73

ŽENE – PLASMAN PO KATEGORIJAMA

1. Evelin Balgo F 2006 11-12 Plivački klub “ Kanjiža “ 01:13:58:55

1. Petra Čajkaš F 2004 13-14 Spartak Prozivka 00:46:26:76
2. Bojana Fermanovic F 2005 13-14 PK SPARTAK-PROZIVKA 00:57:56:00
3. Sara Petrović F 2005 13-14 Plivački klub „LA Kolubara“ Lazarevac DN:F
4. Noemi Bičkei F 2004 13-14 Plivački klub “ Kanjiža “ DN:F

1. Jovana Jecanski F 2003 15-16 PK SWIM STAR BECEJ 00:43:28:73
2. Karolina Hasnoši Tot F 2002 15-16 Marathon Bačka Topola 00:54:28:90
3. Barbara Roža F 2003 15-16 Plivački klub “ Kanjiža “ DN:F
4. Ana Feješ F 2002 15-16 Plivački klub “ Kanjiža “ DN:F

1. Noemi Priboj F 1990 25-29 01:00:41:00

1. Mirna Vidaković F 1976 40-44 Spartak 01:00:48:00

1. SILVIA SINKA F 1972 45-49 SEGED Madjarska 01:07:11:00

1. Slađana Tomić Gostojić F 1968 50-54 P.K. Proleter Zrenjanin 01:13:53:20

2. Aniko Jablan F 1967 50-54 PK MARATHON Backa Topola 01:13:56:50

1. Ana Vukičević F 1960 55-59 PK Spartak Subotica 01:25:20:00

1. Etelka Mesaroš F 1957 60-64 Plivački klub “ Kanjiža“ 01:23:12:65

  • Divider

  • Divider
  • Daruši
Na vrh