I love Zrenjanin

  • Centar Lux
  • 3D gradjevinska kuca
  • Kuća zdravlja
Sport

Tarzan Kup 2019 okupio blizu 60 plivača iz Srbije, Mađarske i Grčke

Tarzan Kup u daljinskom (maratonskom) plivanju, koji se boduje ujedno i za  SRB Open Water Cup 2019, okupio je na kupalištu Peskara blizu 60 odvažnih plivača i plivačica.

Glavna trka je održana na 3 kilometra, a pored takmičara iz Srbije, tu su bili i sportisti iz inostranstva – šest Mađara i jedan Grk. Među gostima iz Mađarske se posebno izdvajao 81. godišnji Deže Melpun iz Senteša, koji je trku završio pre mnogih plivača, koji su daleko mlađi od njega.

– Svakodnevno treniram – zimi plivam svakog dana 1,5 kilometar, a leti 2 kilometra. Plivam, jer mi plivanje čuva zdravlje – kaže Deže Melpun i dodaje da je do sada trenirao ukupno 14 različitih sportova.

PerSu marketi

Deže Melpun

Pored glavne trke, održana je trka na 200 metara za najmlađe, a prvi put je održana i promotivna trka na 400 metara – „Plivajmo za Zrenjanin“.

Svakoga dana objavljujemo nove video vesti i reportaže iz Zrenjanina na našem Youtube kanalu, prijavite se.

Šampion „Tarzan Kupa“ je Borislav Fermanović iz Subotice, koji je 3 kolometra isplivao za 00:33:48:49, drugi je bio Erik Pašti iz Bačke Topole (00:33:48:78), dok je treće mesto osvojio Tivadar Šulc iz Novog Sada (00:44:54:99).

U ženskoj konkurenciji trijumfovala je Marija Stanić iz Novog Sada (00:37:12:74), srebro je osvojila Jovana Ječanski iz PK Swim Star (00:37:15:11), a treća je bila Sara Petrović iz Lazarevca (00:39:45:99).

Profesor Miroslav Molnar

SA MARATONA NA MARATON

Poznati zrenjaninski maratonac, profesor Miroslav Molnar, uspešno je isplivao „Tarzan Kup“. Na pitanje da li je pogrešio disciplinu, s obzirom da trči polumaratone i maratone, sa osmehom je odgovorio:

– Došao sam da se oprobam u maratonskom plivanju. Bilo je inetersantno. Idem sada da se malo odmorim, jer uveče učestvujem na novosadskom maratonu – rekao je skromno Miroslav Molnar, kao da dva maratona u jednom danu nisu ništa posebno!

ŠAMPION BORISLAV FERMANOVIĆ

U apsolutnoj konkurenci (gledaju se svi rezultati, bez obzira na pol i godine) prvi je bio Borislav Fermanović, drugi Erik Pešti, a treća je bila Marija Stanić.

REZULTATI – APSOLUTNO

1, Borislav Fermanovic M 2002 17-18 PK Spartak Prozivka 00:33:48:49
2. Erik Pešti M 2004 15-16 PK Marathon Bačka Topola 00:33:48:78
3. Marija Stanić F 2003 15 – 16 PK VOJVODINA 00:37:12:74

4. Jovana Ječanski F 2003 15 – 16 PK Swim Star 00:37:15:11
5. Sara Petrović F 2005 13-14 PK „LA Kolubara“ Lazarevac 00:39:45:99
6. Tivadar Šulc M 1976 40-44 00:44:54:99
7. Ivan Tešić M 1988 30-34 Pk Užice 00:45:29:02
8. Karolina Hasnoši Tot F 2002 17-18 Marathon Bačka Topola 00:45:32:96
9. Kristina Čabi F 2006 13-14 PK Senta 00:45:39:74

10. Kornel Balog M 2003 15-16 Plivački klub “ Kanjiža “ 00:45:53:46
11. Timea Erdeg F 2005 13-14 Swim Star Becej 00:46:39:24
12. Dragan Zivkovic M 1960 55-59 P. K. „MARATHON“ Backa Topola 00:47:01:52
13. Tamaš Fabian M 2004 15-16 Plivački klub “ Kanjiža “ 00:47:52:55
14. Zoran Mihajlović M 1985 30-34 Klub Extremnih Sportova Fly High 00:48:13:08
15. Bojana Fermanović F 2005 13-14 PK SpartakProzivka 00:50:14:96
16. Tamara Mesaroš F 2006 13-14 Plivački klub “ Kanjiža “ 00:50:33:71
17. Adam Muhi M 2007 11-12 Plivački klub “ Kanjiža “ 00:51:05:27
18. Ozren Galovic M 1992 25-29 Triatlon Klub „Sava“ 00:52:02:18
19. Capa Buckai M 1978 40-44 Spartak 00:52:44:40
20. Mirna Vidaković F 1976 40-44 Spartak 00:52:56:52

21. Miroslav Molnar M 1977 40-44 / 00:53:05:37
22. Dezső Melkuhn M 1938 80+ Szentes Delfin 00:53:07:55
23. Slavko Babić M 1989 30-34 00:53:07:55
24. Dušan Prijić M 1989 30-34 PVK BECEJ 00:54:20:14
25. Slobodan Obućina M 1979 40-44 My Gym 00:54:23:65
26. David Đerđ M 2006 13-14 Plivački klub “ Kanjiža “ 00:54:24:55
27. Laslo Molnar M 1993 25-29 00:55:40:30
28. 2 Evelin Balgo F 2006 13-14 Plivački klub “ Kanjiža “ 00:55:45:22
29. Krešimir Kristo M 1984 35-39 00:55:45:30
30. Gabriella Erdeg F 2007 11-12 PK Swim Star 00:55:46:34

31. Dragan Popović M 1971 45-49 PK Maraton B. Topola 00:55:52:21
32. Anando Samardzija M 1982 35-39 00:56:37:65
33. Tomi Kaszab M 1996 19-24 00:57:08:93
34. Nedeljko Dabović M 1983 35-39 SK Tribe 00:57:17:74
35. Slobodan Božin M 1958 60-64 PK Spartak 00:57:35:46
36. Noemi Bičkei F 2004 15-16 Plivački klub “ Kanjiža “ 00:57:42:96
37. Milan Milojević M 1966 50-54 KDMP“Peskara“ 01:01:23:21
38. Marko Papovic M 1978 40-44 Peskara 01:01:57:18
39. Luka Nikolić M 1971 45-49 PK Marathon Bačka Topola 01:02:28:52
40. Slađana Tomić Gostojić F 1968 50-54 P.K. Proleter 01:02:55:34
41. Ksenija Blažić F 1974 45-49 PLIVACKE AVANTURE 01:02:56:55
42. Károly Molnár M 1964 55-59 01:03:00:25
43. Svetozar Djuričin M 1962 55-59 PK MARATHON Bačka Topola 01:03:32:99
44. PRIBOJ ISTVAN M 1942 75-79 01:03:35:49
45. Aniko Jablan F 1967 50-54 PK Maraton B. Topola 01:03:35:49
46. Dušan Jančić M 1980 35-39 01:04:40:08
47. Ana Buš F 2006 13-14 Plivački klub “ Kanjiža “ 01:07:12:43
48. Dragan Kerkez M 1965 50-54 PK Vračar 01:09:35:18
49. Etelka Mesaroš F 1957 60-64 Plivački klub “ Kanjiža “ 01:09:43:24

50. Ana Milosavljevic F 1981 35-39 01:10:08:81
51. Ana Vukičević F 1960 55-59 PK Spartak 01:12:03:08
52. Zoltán Bálint M 1965 50-54 – 01:12:24:11
53. Spiro Jovovic M 1975 40-44 KDMP PESKARA 01:13:14:30
54. SRĐAN STEFANOVIĆ M 1951 65-69 KMDP „PESKARA“ 01:19:33:62
55. Christos Doukas M 1978 40-44 01:19:53:90
56. Imre Kaszab M 1966 50-54 01:20:19:78
57. Nataša Jablan F 1995 19-24 PK Maraton Bačka Topola 01:27:30:24

Prijavite se na mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam sve vesti na mejl prijavi se na newsletter.
  • Divider

  • Divider
Na vrh