• Pozorište Zrenjanin

Pančevke slavile u vojvođanskom derbiju

Rukometašice Proletera su, u 7. kolu Super „B“ lige, poražene na gostovanju u Pančevu rezultatom 31:29.

Rukomet Pancevo Proleter

Najefikasnija igračica bila je kapiten ŽRK Proleter, Dijana Četić sa čak 14 pogodaka, dok su u domaćem sastavu po devet 9 postigle Maja Radojčin i Svetlana Ničevski.

Pančevački tim je odmah stekao blago vođstvo i održavao ga do poluvremena. U nastavku je domaći sastav dobrom odbranom uspeo da se rezultatski „odlepi“, pa je na 15 minuta do kraja došao do vođstva od maksimalnih 5 golova. Međutim, tada su sa igračem više Pančevke dozvolile Proleteru dva postignuta gola i ušlo se u neizvesnu završnicu. Ipak su domaće uspele da pojačaju odbranu, ali i zahvaljujući raspoloženoj Maji Radojčin u napadu, da zabeleže pobedu protiv Zrenjaninki.