• Kuća zdravlja

Odlični rezultati kuglaša Banata i Kristala na državnom prvenstvu

U Banji Junaković u Apatinu održano je prvenstvo Srbije u kuglanju za sve kategorije.

Kuglaši KK „Banat“ kao i KK „Kristal“ ostvarili su odlične rezultate u mlađim kategorijama.

Vuk Boškov junior „Banata“ osvojio je zlatnu medalju oborivši 631 čunj u pojedinačnoj konkurenciji, a u kombinaciji je takođe bio prvi sa 1194 čunja. Nemanja Todorović takođe kuglaš „Banata“ bio je drugi pojedinačno oborivši 564 čunja.

Vuk Boškov (foto: kuglanje.rs)

Kadet Miloš Rajić, član KK „Kristal“ osvojio je zlatnu medalju pojedinačno rezultatom 573 čunja, a zlatnu medalju osvojio je i u kombinacije rezultatom 1148.

Miloš Rajić (foto: kuglanje.rs)

Kadetkinja Miona Grujić članica KK „Banat“ osvojila je bronzanu medalju pojedinačno oborivši 515 čunjeva. Isto odličje osvojila je i u kombinaciji rezultatom 1038.

Zlatni takmičarski debi za Uroša Papića

Član Kuglaškog kluba „Banat“ Uroš Papić osvojio je u pionirskoj konkurenciji zlatnu medalju i šampionski pehar oborivši 502 čunja. U kombinaciji je osvojio srebrnu medalju rezultatom 975 ( 8 čunjeva manje od prvoplasiranog Ilije Rakića iz lazarevačke „Kolubare“).

Uroš Papić (foto: kuglanje.rs)

Bio je ovo takmičarski debi na državnim prvestvima mladog, talentovanog i pre svega vrednog i upornog mladića koji kuglanje trenira 7 meseci kod trenera Save Velića. Papiću je nakon  ovog nastupa uručen poziv za kamp za talentovane kuglaše u Vrbasu, a dobio je i pohvale trenera pionirske reprezentacije.