• Zr oglasi
  • Harmonija Zrenjanin

Odigran prvi finalni meč Kupa FSG: Radišić i Odžin za mirniji revanš

Botoš – Stadion Omladinca. Gledalaca: 150. Sudija: Dušan Belić. Pomoćnici: Vanja Drndarević, Aleksa Bibin. Strelci – 0:1 Radišić ((54), 0:2 Odžin (80).

OMLADINAC FAM – RUSANDA 0:2 (0:0)

Omladinac: Sremac, Nataroš, Sujić, Tanjga, Janjanin, Trkulja, Ninković, Jovanov (od 55. Radičević), Novak, Karlica (od 53. Gaborov), Martinović (od 64. Stojaković).

Rusanda: Milovan Kuručev, Davidov, Stevanov, Srđan Stanković, Češljarov, Nadlački (od 90. Miškeljin), Saša Stanković, Marko Kuručev, Šargin,Odžin (od 88. Koloper, od 90. Kemera), Radišić.

Prva finalna utakmica ovosezonskog Kupa FSG Zrenjanin u Botošu između domaćina Omladinca FAM i melenačke Rusande završena je rezultatom 0:2 (0:0). Igralo se ambiciozno, sa dosta trčanja i borbe u duelima. U celini, prikazana je dobra i zanimljiva utakmica.

Domaćini su imali blagu incijativu u prvom poluvremenu, nekoliko izglednih napada završili su u ofsajdima, a tako je i poništen pogodak iskusnog Aleksandra Martinovića. Snažni gosti strpljenje su naplatili u drugih 45 minuta kada su dva gola postigli posle prekida. U 54. minutu Radovan Šargin je sa desne strane ubacio loptu, a u kaznenom prostoru spretno je reagovao najbolji akter meča Vladimir Radišić i akciju završio sigurnim udacrem u suprotnu stranu gola.

Deset minuta pre kraja prekid je sa desner strane izveo preduzimljivi Vanja Nadlački, a Aleksandar Odžin udarcem glavom postavio je konačan rezultat.

REVANŠ U MELENCIMA

Revanš se igra u Melencima, u nedelju 3. marta sa početkom u 14,00 časova.

RUSANDA 4 PUTA OSVAJALA KUP

Kup FSG Zrenjanin Rusanda je osvojila četiri puta, 1964, 1966, 1987. i 2005. godine. Botošanima je najveći domet u ovom takmičenju bio finale, a 1989. poraženi su od OFK Gradnulice.

Pobednik Kupa FSG Zrenjanin nastavlja takmičenje u okviru FSP Zrenjanin.