• Basicline

MD Zrenjanin napravio veliki preokret u Dudovoj šumi

Utakmicom 16. kola u hali „Dudova šuma“ u Subotici otvoreno je 16. kolo Super lige Srbije za odbojkašice. Bio je to sudar dve vojvođanske ekipe u kom su gošće stigle do vrlo važne pobede u borbi za opstanak, posle rezultatskog preokreta.

Odbojkašice MD Zrenjanina slavile su protiv Spartaka, iako su gubile sa 2:0 u setovima. Gošće su iskoristile greške „golubica“ u nastavku meča, podigle nivo svoje igre i na kraju boljom igrom u završnici petog seta stigle do pobede.

„Golubice“ furiozne na startu

Početak prvog seta protekao je u izjednačenoj igri. Spartak je stigao do prednosti od 2 poena, 9:7 koje su domaće održavale do tehničkog tajm auta. Usledio je niz odličnih servisa Katarine Jović, kada su domaće napravile seriju od 6:0 i povele sa 18:11. U finišu seta Zrenjaninke su napravile nekoliko vezanih grešaka, što su Subotičanke kaznile i smečom Katarine Jović došle do prvog seta 25:17.

Nastavile su domaće sa dobrom igrom početkom drugog seta. Vodile su sa 4:1, potom i 6:2, da bi na obavezni odmor otišle sa prednošću od 12:7. Imale su prednost i od 16:11 kada su se Zrenjaninke probudile i uz dobre servise Pavlovićeve i napadima preko Iričanin preokrenule rezultat na 21:20. Prvu set loptu imao je Spartak nakon as servisa Čičićeve. I već u sledećem poenu, nakon uspešnog dvojnog bloka Živanović – Cvetićanin dolaze do prednost od 2:0.

Sara Pavlović stavila tačku na četvrti set

MD Zrenjanin bolje počinje treći set, povele su na samom početku sa 4:1. Pokušao je trener Karpiš tajm autom da povrati svoju ekipu, međutim, ekipa trenera Dejana Desnice je sredinom seta imala višak od četiri poena, 13:9. Usledila je serija gostujuće ekipe od 7:0, za veliko vođstvo od 20:10. Spartak je uspeo da napravi „mini“ seriju, ali do preokreta nije mogao. Početkom četvrtog seta, Zrenjanin je poveo sa 3:0, potom i sa 9:7. Spartak je uspeo da preokrene na 12:11 i da u finiš seta uđe sa dva poena viška, 18:16.

Umesto da okončaju set, domaće prave nekoliko vezanih grešaka i dozvoljavaju protivnicama da ponovo preokrenu rezultat, 19:20. Pavlović donosi set loptu Zrenjaninu na 24:23, a ista igračica as servisom poravnava stanje u meču na 2:2.

Peti set za infarkt

Taj – brejk je počeo vođstvom Zrenjanina od 5:3, da bi Spartak nakon bloka Jović – Dabić preokrenuo na 8:7. Odbojkašice Zrenjanina pokazale su više koncentracije u finišu meča. Poenom Pavlovićeve preokreću na 10:9.

Finiš seta obeležio je niz grešaka na servisu, sa obe strane. Prvu meč loptu donosi Nevena Iričanin, koja u narednom poenu kontrom okončava meč (15:13).

Spartak – MD Zrenjanin 2:3 (25:17, 25:23, 16:25, 23:25, 13:15)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 150. Sudije: Popović, Leko.

Spartak: Jović 16, Čičić 1, Rajlić 23, Cvetićanin 10, Marić, Ilić, Vučković 10,Prolić, Jegdić, dabić 2, Batinić 1, Živanović 9.

MD Zrenjanin: Koprivica 8, Pavlović 20, Iričanin 18, Marković 14, Nikolić, Papak, Popović, Frajtović 6, Praštalo, Mičeta, Sarić, Terzievska 9.

„Biti ili ne biti “ protiv Futoga

MD Zrenjanin u 17. kolu igra derbi začelja protiv Futoga. Ako žele da izbegnu baraž i zadrže 8. mesto na tabeli, odnosno prvo mesto iznad „crte“, Zrenjaninke moraju da pobede u ovom meču, koji je na programu narednog vikenda u Kristalnoj dvorani.

Tim trenera Dejana Desnice je u poslednja dva kola zabeležio dve važne pobede u borbi za opstanak (obe sa 3:2 protiv TENT – a i Spartaka), što je celoj ekipi ulilo veliko samopouzdanje pred derbi sezone sa Futogom.

U poslednjem, 18. kolu, MD Zrenjanin gostuje Crvenoj zvezdi.