• Centar Lux
  • Aviv park Zrenjanin
  • Kuća zdravlja

Očekivani epilog derbija začelja

Rukometašice Proletera su u 14. kolu Super lige očekivano slavile u Beogradu protiv Crvene zvezde rezultatom 37:30. Bio je to 14. poraz Zvezde, koja je ostala zakucana za dno tabele, dok Zrenjaninke imaju samo 2 pobede do sada (obe protiv Zvezde) i nalaze se na pretposlednjem mestu.

Rukomet-lopta

Zrenjaninke su predvođene raspoloženom Milom Čaušević, koja je u prvih sedam minuta postigla četiri gola, stigle do prednosti od 6:2. Domaći sastav je prišao na minus dva (6:8) u 11. minutu pogotkom kapitena Katarine Mančić. Međutim, Proleter je ponovo nametnuo svoj ritam i ubrzo vratio četiri gola razlike. Odbrana Crvene zvezde nije imala rešenje za kapitena gostujućeg sastava, i najboljeg strelca lige, Dijanu Četić, koja je već u prvih 30 minuta postigla 10 pogodaka. Zvezdu su u igri održavale sestre Jelena i Vojislava Đorđević, a njenim golom ekipa je uspela da priđe na 18:20 pred kraj prvog dela, da bi Proleter uzvratio preko Četićeve i na poluvreme otišao sa vođstvom od 22:18.

Beograđanke su se držale u igri na četiri gola zaostatka sve do polovine drugog poluvremena. Vojislava Đorđević i Katarina Mančić su pogađale mrežu, ali razlika se nije spuštala ispod četiri, koliko je poslednji put bilo u 45. minutu pri rezultatu 26:30. Gošće su tada napravile seriju od 3:0 preko Ane Lazić, Maje Jovice i Dijane Četić, što je bilo dovoljno da steknu lepu zalihu, koju Zvezda nije mogla da stigne u poslednjih sedam minuta.

Fordomanija

Najefikasnija na meču bila je Dijana Četić sa 16 golova, dok se Mila Čaušević 6 puta upisala u strelce. U timu Crvene zvezde Vojislava Đorđević je postigla 11 pogodaka, Katarina Mančić osam, a Jelena Đorđević je pet puta pogodila mrežu.

Crvena zvezda – Proleter Superprotein 30:37 (18:22)

Beograd – Dvorana: SC Voždovac. Gledalaca: 50. Sudije: Dušan i Željko Vasiljević. Sedmerci: Crvena zvezda 2 (2), Proleter 4 (3). Isključenja: Crvena zvezda 4, Proleter 6 minuta.

Crvena zvezda: Mančić 8 (2), Gudžić, J. Đorđević 5, Đokić 1, Anđelković, V. Đorđević 11, Ležaja, Mihajlović, Dombi, Sikimić 2, Sujić 3, Antonić, Karadinović, Vukliš.

Proleter Superprotein: Brankovan, Milanović, Čaušević 6, Gagić 3, Tubić, Išpanović, Četić 16 (3), T. Savković 3, Arsin, Mesaroš 1, Jovica 3, M. Savković, Vasiljević, Novaković, Lazić 4, Jezdimirović 1.