• Centar Lux
  • Kuća zdravlja

Nišlijke slavile u „Medisonu“

Rukometašice Proletera su u 20. kolu Super lige zabeležile 18 – ti prvenstveni poraz. „Crveno – bele“ su sinoć u „Medisonu“ izgubile od ŽRK Naisa rezultatom 31:19.

Dijana Cetic

Niške rukometašice su, zahvaljujući ovoj pobedi, ostale sa 28 bodova na trećem mestu tabele, dva kola pre kraja sezone, dok je Proleter i dalje pretposlednji tim i siguran putnik u niži rang.

Naisa je bez mnogo problema savladala Zrenjaninke. Niške igračice su povele u 8. minutu sa 7:1 i do kraja poluvremena imale prednost od 18:9. Početkom drugog poluvremena gošće iz Niša su vodile sa rekordnih 24:9, a do kraja samo održavale dvocifrenu prednost koja je na kraju glasila 31:19.

Fordomanija

U sledećem kolu ŽRK Proleter gostuje u Kragujevcu.

PROLETER – NAISA 19:31 (9:18)

Dvorana SC „Medison“ Sudije: Branko Radaković i Nikola Bakmaz (Novi Sad) Sedmerci: Proleter 6 (3), Naisa 4(4) Isključenja: Proleter 4, Naisa 2 minuta

PROLETER: Bramovan, Milanović, Čaušević 2, Gagić, Četić 13, T. Savković, Dabić, Arsin, Mesaroš 1, Jovica, M. Savković, Novaković, Lazić 3, Tubić.

NAISA: Kačarević, Petković, Veljković, Marković, Karalić 1, Pešić 5, Mitrović 4, Đoković 5, Stefanović 1, Kričak 2, Nedeljković 1, J. Zdravković 2, T. Zdravković 2, Petrović 3, Tanasković 3, Filipović 2.