I love Zrenjanin portal

  • Zr oglasi
  • Aviv park Zrenjanin
  • Ultra Caffe
Sport

Na današnji dan pre 20 godina braća Grbić su osvojila olimpijsko zlato

Na današnji dan pre tačno 20 godina, 1. oktobra 2000. godine, na Olimpijskim igrama u Sidneju, muška seniorska reprezentacija Jugoslavije predvođena braćom Grbić osvojila je zlatnu medalju.

Naši najbolji odbojkaši su u finalu savladali Rusiju sa 3:0 (25:22, 25:22, 25:20). U polufinalu, Jugoslavija je pobedila Italiju sa 3:0 (27:25, 34:32, 25:14) i tako osvojila zlato posle dve maksimalne pobede, što je bilo nezabeleženo u istoriji Olimpijskih igara.

Meč u Sidneju odigran je pred 10.000 gledalaca, a sudili su Huan Anhel Pereira iz Argentine i Bela Hobor iz Mađarske.

PerSu marketi

FINALE OI: JUGOSLAVIJA – RUSIJA 3:0

JUGOSLAVIJA: BATEZ, KOVAČ, BOŠKAN, MEŠTER (5), MIJIĆ, N. GRBIĆ (3), V. GRBIĆ (14), GERIĆ (6), VUJEVIĆ (10), MILJKOVIĆ (19), PETKOVIĆ, VUŠUREVIĆ. TRENERI: ZORAN GAJIĆ I DR BOGDAN SRETENOVIĆ.

Dopunite kućni bužet, prodajte stvari koje vam ne trebaju, postavite besplatan ZR oglas već danas.

RUSIJA: KAMUCKIH, OLIKVER (7), GORJUČEV, ŠULEPOV (6), KAZAKOV (3), MITKOV, TETJUHIN (11), JAKOVLJEV (8), UŠAKOV (1), GERASIMOV (2), SAVELJEV (3), KULEŠOV (5). TRENER: GENADIJ ŠIPULIN.

XXVII OI 2000. – SIDNEJ, AUSTRALIJA

(15. SEPTEMBAR – 01. OKTOBAR)

(1. MESTO, ZLATNA MEDALJA):

JUGOSLAVIJA: Vladimir Batez, Slobodan Kovač, Slobodan Boškan, Đula Mešter, Vasa Mijić, Nikola Grbić, Vladimir Grbić, Andrija Gerić, Goran Vujević, Ivan Miljković, Veljko Petković, Igor Vušurović.

Prvi Trener: Zoran Gajić, Drugi Trener: Dr Bogdan Sretenović, Statističari: Dragan Cvetković I Nedžad Osmankač, Lekar: Dr Ljuban Martinović, Fizioterapeut: Aleksandar Počeković. Tim Menadžer: Slobodan Milošević. Šef Misije Jok: Aleksandar Boričić.

SIDNEJ – 17. SEPTEMBAR:

YUG – RUS 1:3 (25:19, 23:25, 23:25, 20:25)

SIDNEJ – 19. SEPTEMBAR:

YUG – ITA 2:3 (19:25, 25:19, 22:25, 33:31, 20:22)

SIDNEJ – 21. SEPTEMBAR:

YUG – USA 3:0 (25:15, 25:20, 25:23)

SIDNEJ – 23. SEPTEMBAR:

YUG – ARG 3:1 (21:25, 25:15, 25:23, 25:22)

SIDNEJ – 25. SEPTEMBAR:

YUG – KOR 3:2 (24:26, 25:20, 25:23, 19:25, 15:8)

SIDNEJ – 27. SEPTEMBAR – ČETVRTFINALE:

YUG – NED 3:2 (25:21, 18:25, 25:18, 30:32, 17:15)

SIDNEJ – 29. SEPTEMBAR – POLUFINALE:

YUG – ITA 3:0 (27:25, 34:32, 25:14)

SIDNEJ – 01. OKTOBAR – FINALE:

YUG – RUS 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

Prijavite se na našu mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam najvažnije vesti na mejl
  • Divider

  • Divider
Na vrh