• Pozorište Zrenjanin

Mirna ruka Piroćanaca u horor završnici

U utakmici 24. kola Druge muške lige Srbije  košarkaši Proletera su poraženi u Kristalnoj dvorani od ekipe Pirota rezultatom 89:92 ( 18:16, 22:26, 26:26, 23:24).

Kosarka

Prvi period meča dobili su domaći košarkaši rezultatom 18:16, u drugoj četvrtini Piroćanci su dodali gas, pa su taj period meča dobili rezultatom 26:22. Treća četvrtina je prošla u izjednačenoj igri 26:26, a zatim sledi neizvesna završnica.

U 40. minutu Davidovac pogađa trojku za 86:84. Piroćanac Danilović takođe uzvraća trojkom (86:87). Zatim se gostujući igrač Rašić dva puta uzastopno našao na liniji za slobodna bacanja i od 4 šuta, realizovao ukupno 3 (86:90). Trojka Atanackovića ponovo budi nadu Zrenjaninaca (89:90). Zatim sledi faul Budimira nad Rašićem, koji je sa dva slobodna bacanja obezbedio gostima pobedu u Kristalnoj dvorani 89:92.

Fordomanija

PROLETER: Atanacković 32, Subotić 11, Blanuša 12, Sević, Budimir 16, Orlić 3, Martinović 7, Stanić, Rajanović, Davidovac 8, Vuković, Gligorin 8.

1.MLADOST Z ADMIRAL Zemun242132094:1727  45
2.BEOVUK 72 Beograd242042078:1821  44
3.PIROT Pirot241862075:1887  42
4.NAPREDAK MAKSI KO Aleksinac241682013:1845  40
5.SREM Sremska Mitrovica2414101969:1900  38
6.PROLETER NAFTAGAS Zrenjanin2413112121:1930  37
7.ZDRAVLJE LESKOVAC Leskovac2413112054:1925  37