• Centar Lux
  • Kuća zdravlja

Mirna ruka Piroćanaca u horor završnici

U utakmici 24. kola Druge muške lige Srbije  košarkaši Proletera su poraženi u Kristalnoj dvorani od ekipe Pirota rezultatom 89:92 ( 18:16, 22:26, 26:26, 23:24).

Kosarka

Prvi period meča dobili su domaći košarkaši rezultatom 18:16, u drugoj četvrtini Piroćanci su dodali gas, pa su taj period meča dobili rezultatom 26:22. Treća četvrtina je prošla u izjednačenoj igri 26:26, a zatim sledi neizvesna završnica.

U 40. minutu Davidovac pogađa trojku za 86:84. Piroćanac Danilović takođe uzvraća trojkom (86:87). Zatim se gostujući igrač Rašić dva puta uzastopno našao na liniji za slobodna bacanja i od 4 šuta, realizovao ukupno 3 (86:90). Trojka Atanackovića ponovo budi nadu Zrenjaninaca (89:90). Zatim sledi faul Budimira nad Rašićem, koji je sa dva slobodna bacanja obezbedio gostima pobedu u Kristalnoj dvorani 89:92.

PROLETER: Atanacković 32, Subotić 11, Blanuša 12, Sević, Budimir 16, Orlić 3, Martinović 7, Stanić, Rajanović, Davidovac 8, Vuković, Gligorin 8.

1. MLADOST Z ADMIRAL Zemun 24 21 3 2094:1727   45
2. BEOVUK 72 Beograd 24 20 4 2078:1821   44
3. PIROT Pirot 24 18 6 2075:1887   42
4. NAPREDAK MAKSI KO Aleksinac 24 16 8 2013:1845   40
5. SREM Sremska Mitrovica 24 14 10 1969:1900   38
6. PROLETER NAFTAGAS Zrenjanin 24 13 11 2121:1930   37
7. ZDRAVLJE LESKOVAC Leskovac 24 13 11 2054:1925   37