• Centar Lux

Milosavac spasao čast Zrenjaninaca u Kragujevcu

U 18. kolu Prve futsal lige Srbije KMF SAS je očekivano poražen od aktuelnog šampiona u Kragujevcu. Ekomomac – KMF SAS 8:2. Oba pogotka za SAS postigao je Milosavac

Futsal

Zrenjaninci su se orijentisali na odbranu. Ekonomac je imao 5 prekršaja već u 7. minutu prvog poluvremena. Prvi gol za Ekonomac postiže odlični Miloš Simić u 6. minutu. Iz slobodnog udarca sa 9 metara izjednačuje Milosavac minut kasnije, a u 9. minutu Kostić, Pavlović i Ramić postižu po pogodak. Kazneni udarac sa 6. metara ne uspeva da odbrani Đorđe Jovanović, pa Milosavac postiže svoj drugi pogodak. Konačnih 5:2 u prvom delu igre postavlja svojim drugim golom Simić.

Prva futsal liga
1 Ekonomac 18 49
2 Kalča 18 34
3 Bečej 18 34
4 Smedervo 18 33
5` Kopernikus 18 26
12 Fontana 18 14

U drugom delu utakmice Vladan Cvetanović, trener Ekonomca, odmara Stojkovića i Simića, koji se u publici pridružuju De Souzi i Momčiloviću, pa mlađi igrači dobijaju više prostora za igru. Tri gola u ovom delu susreta postižu Kostić, Stepić i Nene, pa Ekonomac lagano privodi kraju ovu utakmicu.

SAS igrao bez Blažiča, Tomina i Kristijana Radina, koji su imali parne kartone. Oni će ponovo biti u stroju u ponedeljak, kada SAS igra veoma bitnu utakmicu za opstanak, protiv ekipe Kopernikusa.