• Basicline

Marina, Aleksandra i Đorđe – šampioni Srbije

Minulog vikenda u Čačku su održana dva takmičenja.

Na prvenstvu Srbije za kadete, juniore i mlađe seniore karatisti Zrenjanina ostvarili su odličan rezultat osvojivši 2 zlatne i jednu bronzanu medalju. Zlatnim medaljama u svojim kategorijama okitili su se Aleksandra Vujasinović (mlađa seniorka -55) i Djordje Salapura (mlađi senior,-75), dok je Anja Milovanović (juniorka, -59) osvojila bronzanu medalju. Svi takmčari osvajači medalja konkurišu za mesto u reprezentaciji za prvensto Evrope koje će biti održano naredne godine u februaru mesecu u Sočiju.

KUP SRBIJE

Na Kupu Srbije za poletarce, pionire i nade, najmlađi karatisti Zrenjanina, takođe su osvojili tri medalje. Šampionskom titulom okitila se Marina Oro, dok su bronzane medalje osvojili Bojan Stojković i Jelena Radosavljević, svi u disciplini borbe. Solidan nastup na ovom takmičenju pružili su još i Veljko Kerčov, Matija Milosavljević, Jelena Tešić i Jelena Radojčin.

Na oba takmičenja učešće je uzelo preko 800 takmičara iz preko 90 klubova.