I love Zrenjanin portal

  • Zr oglasi
  • Univer export
  • Ultra Caffe
Sport

Maja Ognjenović i Rada Perović na spisku selektora za Olimpijske igre

Zoran Terzić, prvi trener ženske seniorske reprezentacije Srbije, akutelnog svetskog i dvostrukog uzastopnog evropskog prvaka i vicešampiona OI, saopštio je širi spisak igračica (20) za turnir XXII Olimpijskih igara 2020, koji će se odigrati od 25. jula do 8. avgusta 2021. u Arijake areni u Tokiju.

Maja Ognjenović

Među 20 igračica su na spisku i Maja Ognjenović (Vakifbank, Istanbul, Turska) i Rada Perović (Železničar, Lajkovac).

Rada Perović je bila MVP finala Kupa Srbije 2020. godine, u dresu Železničara iz Lajkovca

I Taxi Zrenjanin

Seniorke Srbije odigraće prvi meč u A grupi protiv Dominikanske Republike u nedelju, 25. jula od 7.20 časova po našem vremenu. Srbija će u 2. kolu, u utorak, 27. jula, igrati protiv Japana (7.20), a u 3. kolu, u četvrtak, 29. jula, protiv Kenije (7.20). Seniorke Srbije će u 4. kolu, u subotu, 31. jula, igrati protiv Brazila (9.25), a u poslednjem, 5. kolu, u ponedeljak, 2. avgusta protiv Koreje od 2.00 časa po našem vremenu.

U B grupi će igrati Kina, SAD, Rusija, Italija, Argentina i Turska.

Dopunite kućni bužet, prodajte stvari koje vam ne trebaju, postavite besplatan ZR oglas već danas.

Plasman u četvrtfinale izboriće po 4 selekcije iz obe grupe.

SENIORKE – XXXII OI 2020. – TOKIO (ARIJAKE ARENA, 15 000), JAPAN (25. jul – 8. avgust):

A GRUPA:

1. KOLO – NEDELJA, 25. JUL:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 14.20 PO LOKALNOM, ODNOSNO 7.20 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU

JAPAN – KENIJA 19.40 (12.40)

BRAZIL – KOREJA 21.45 (14.45)

2. KOLO – UTORAK, 27. JUL:

SRBIJA – JAPAN 14.20 (7.20)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 19.40 (12.40)

KOREJA – KENIJA 21.45 (14.45)

3. KOLO – ČETVRTAK, 29. JUL:

SRBIJA – KENIJA 14.20 (7.20)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA 11.05 (4.05)

JAPAN – BRAZIL 19.40 (12.40)

4. KOLO – SUBOTA, 31. JUL:

SRBIJA – BRAZIL 16.25 (9.25)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KENIJA 9.00 (2.00)

JAPAN – KOREJA 19.40 (12.40)

5. KOLO – PONEDELJAK, 2. AVGUST:

SRBIJA – KOREJA 9.00 (2.00)

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 19.40 (12.40)

BRAZIL – KENIJA 21.45 (14.45)

Plasman u četvrtfinale izboriće 4 selekcije.

B GRUPA:

1. KOLO – NEDELJA, 25. JUL:

ITALIJA – RUSIJA 9.00 (2.00)

SAD – ARGENTINA 11.05 (4.05)

KINA – TURSKA 16.25 (9.25)

2. KOLO – UTORAK, 27. JUL:

RUSIJA – ARGENTINA 7.00 (2.00)

KINA – SAD 11.05 (4.05)

ITALIJA – TURSKA 16.25 (9.25)

3. KOLO – ČETVRTAK, 29. JUL:

ITALIJA – ARGENTINA 9.00 (2.00)

KINA – RUSIJA 16.25 (9.25)

SAD – TURSKA 21.45 (14.45)

4. KOLO – SUBOTA, 31. JUL:

SAD – RUSIJA 11.05 (4.05)

TURSKA – ARGENTINA 14.20 (7.20)

KINA – ITALIJA 21.45 (14.45)

5. KOLO – PONEDELJAK, 2. AVGUST:

SAD – ITALIJA 11.05 (4.05)

RUSIJA – TURSKA 14.20 (7.20)

KINA – ARGENTINA 16.25 (9.25)

Plasman u četvrtfinale izboriće po 4 selekcije iz obe grupe.

U četvrtfinalu će igrati pobednici grupa sa četvrtoplasiranim selekcijama iz druge grupe (A 1 – B 4 i B 1 – A 4), dok će preostala dva para biti određena žrebom (A 2/A 3 i B 2/B 3).

ČETVRTFINALE – SREDA, 4. AVGUST:

Termini četvrtfinalnih mečeva su 9.00 (2.00), 13.00 (6.00), 17.00 (10.00) i 21.30 (14.30) časova.

POLUFINALE – PETAK, 6. AVGUST:

Termini su 13.00 (6.00) i 21.00 (14.00) časova.

NEDELJA, 8. AVGUST:

FINALE: 13.30 (6.30)

MEČ ZA TREĆE MESTO: 9.00 (2.00)

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igrala je do sada tri puta na Olimpijskim igrama – u Pekingu 2008. (5. Mesto), u Londonu 2012. (11. mesto) i 2016. u Rio de Žaneiru, kada je osvojila prvu, srebrnu medalju.

IGRAČICE NA OLIMPIJSKIM IGRAMA:

1. JOVANA BRAKOČEVIĆ 19 (3)

2. STEFANA VELJKOVIĆ 19 (3)

3. MAJA OGNJENOVIĆ 19 (3)

4. JELENA NIKOLIĆ 14 (2)

5. BOJANA ŽIVKOVIĆ 13 (2)

6. BRANKICA MIHAJLOVIĆ 13 (2)

7. MILENA RAŠIĆ 13 (2)

8. JOVANA VESOVIĆ 11 (2)

9. IVANA ĐERISILO 11 (2)

10. NATAŠA KRSMANOVIĆ 11 (2)

11. SUZANA ĆEBIĆ 11 (2)

12. TIJANA BOŠKOVIĆ 8 (1)

13. BJANKA BUŠA 8 (1)

14. TIJANA MALEŠEVIĆ 8 (1)

15. SILVIJA POPOVIĆ 8 (1)

16. JOVANA STEVANOVIĆ 8 (1)

17. SANJA MALAGURSKI 6 (1)

18. BRIŽITKA MOLNAR 6 (1)

19. MAJA SIMANIĆ 6 (1)

20. VESNA ČITAKOVIĆ – ĐURIŠIĆ 6 (1)

21. JELENA BLAGOJEVIĆ 5 (1)

22. SANJA STAROVIĆ 5 (1)

RIVALI NA OLIMPIJSKIM IGRAMA:

SRB – CHN 3 1 2 5:6

SRB – USA 3 1 2 4:8

SRB – ITA 2 1 1 3:3

SRB – RUS 2 1 1 3:3

SRB – BRA 2 0 2 0:6

SRB – PUR 1 1 0 3:0

SRB – ALG 1 1 0 3:0

SRB – KAZ 1 1 0 3:1

SRB – NED 1 0 1 2:3

SRB – KOR 1 0 1 1:3

SRB – CUB 1 0 1 0:3

SRB – TUR 1 0 1 0:3

Prijavite se na našu mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam najvažnije vesti na mejl
  • Divider

  • Divider
Na vrh