• Basicline

Liga šampiona: Gol Bambija protiv Mančester Sitija (VIDEO)

CSKA iz Moskve je krizi, možda i najvećoj u poslednjih nekoliko godina, ali se ekipa Leonida Sluckog isprsila pred Mančester sitijem i nije dozvolila Englezima da lako upišu možda i očekivana tri boda s obzirom na formu u kojoj se ruski prvak nalazi. Zoran Tosic

Ipak, zahvaljujući odličnog partiji Kuna Aguera gosti su slavili 2:1. Jedan od golova na meču delo je i sprskog reprezentativca Zorana Tošića. Srpski as je postigao prelep gol u 32. minutu. Loptu upućenu od Keisukea Honde je prihvatio u kaznenom rivala i sjajnim lob udarcem je smestio u mrežu nemoćnog Džoa Harta. Nije dugo trajala radost domaćina na „Himki Areni“. Samo dva minuta kasnije na petercu „armejaca“ Kun Aguero je bio najspretniji i pogodio suprotan ugao povratnika u tim Moskovljana kapitena Igora Akinfejeva. Sjajno ga je uposlio brzonogi David Silva.

Do kraja poluvremena rešen je pobednik meča. Čak pet igrača CSKA stajalo je u svom kaznenom, trojica su pokušavala da blokiraju Alvara Negreda, on je lucidnim proigravanjem pronašao na drugoj strani Aguera, koji je iskoristio uspavanost odbrane izbio pred Akinfejeva i glavom ga savladao. U drugom poluvremenu disciplinovana odbrana Sitija u kojoj su svih 90 minuta igrali Matija Nastasić i Aleksandar Kolarov nije dozvolila mnogo šansi domaćinu.

Ipak, u samom finišu pokušao je Keisuke Honda, mnogi su već videli loptu u mreži, ali je Hart briljantno intervenisao. Ovim trijumfom Siti je otišao na tri boda iznad CSKA na drugoj poziciji grupe D.