• Aviv park Zrenjanin
  • Kuća zdravlja

Levica Filipovića prekinula pobednički niz

U 11. kolu Druge lige Srbije Zrenjaninci su doživeli poraz, posle produžetaka, na gostovanju u Pirotu. Pirot – Proleter 97 :93, 86:86 (18:20, 20:17, 24:30, 24:19 , 11:7).

Kosarka

Posle 5 uzastopnih pobeda „crveno – beli“ su zaustavljeni u Pirotu, koji se bori za vrh tabele. Tim trenera Zorana Bajina je dobro startovao. Atanacković, Subotić, Nikolić, Davidovac i Senćanski su igrali odlično, ali su domaći uspeli da 8 poena zaostatka smanje samo na 2, na kraju prve četvrtine. Na poluvremenu pola koša razlike za Pirot.

U drugom poluvremeni domaći vode sa + 12, ali Proleter uspeva da preokrene na 62:67, a potom je na semaforu stajalo 71:75. U poslednjem periodu se Pirot vratio u igru i bio na korak do slavlja, ali loše izvođenje slobodnih bacanja Atanacković kažnjava trojkom za 86:86.

Usledili su produžeci. U samom finišu, Pirot je vodio sa 94:93, a Proleter nije iskoristio napad. Konačan rezultat postavio je domaći igrač Filipović, koji je „levicom“ postigao trojku – 97:93.

Pirot: Vasić, Mukanović 8, Raičević12, Gaćinović 1, Filipović 12, Pendić 6, Čolić, Đorđević, Kosanović 16, Danilović 29, Mladenović 4, Rašić 9.

Proleter: Atanacković 26, Subotić 11, Blanuša, Sević, Budimir, Orlić, Martinović 4, Senćanski 17, Nikolić 23, Davidovac 7, Filipović 3, Božović 2.