• Centar Lux

Kukić i Radaković potopili Šamot

Rukometaši Proletera su sinoć u Kristalnoj dvorani slavili protiv Šamota iz Aranđelovca rezultatom 28:25 (13:13).

Izjednačena igra je trajala do 39. minuta (16:16). Tada su Zrenjaninci napravili seriju 3 – 0, ali gosti minut pre kraja ipak stižu na samo gol zaostatka (26:25). Golovima Kukića i Cvekića otklonjena je neizvesnost oko pitanja pobednika (28:25). Najbolji pojedinci susreta bili su organizator igre „crveno – belih“ Radaković i talentovani bek Kukić, koji je i ove sezone pozajmljen Proleteru od strane beogradskog Partizana. Na putu do veoma važne pobede mnogo su značile i odbrane povratnika u redove Zrenjaninaca, golmana Ilića.

RK PROLETER: Živkov, Kukić 11 (2), Radaković 7 (2), Trninić, Terzić 2, Bjelica 1, Grujić 1, Ilić (12 odbrana), Lukač, Aćimović, Petrović, M. Gaćinović, A. Gaćinović, Živanov, Popov 1, Cvekić 3.