• AD POLET
  • Harmonija Zrenjanin

Kup FSG: Krajina ubedljiva u prvom meču, revanš 4. marta

Prva finalna utakmica ovosezonskog Kupa FSG Zrenjanin odigrana je u nedelju u Krajišniku. Tim domaćina zabeležio je ubedlljivu pobedu 3:0 u susretu sa Rusandom.

Krajina je bila nadmoćnija i stvorila je više povoljnih prilika. U 42. minutu zbog prekršaja nad preduzimljivim Slobodanom Stojićem dosuđen je kazneni udarac, a Stevica Stojisavljević sigurnim udarcem poslao je loptu u mrežu. U 67. minutu kreativni vezni igrač Davor Cavrić lepo je prihvatio loptu u sredini kaznenog prostora, na 15 metara od gola, a potom jei rutnski plasirao u levu stranu golmana Milovana Kuručeva.

Slično je sa loptom našao slobodan prostor i sedam minuta pre kraja, a tada je snažim udarcem šutirao u desnu stranu gola.

Revanš se igra u Melencima, u nedelju 4. marta, sa početkom u 14,00 časova. Pobednik dobija pehar FSG i nastavlja takmičenje u okviru FSP Zrenjanin.

Ovo je 71. KUP FSG Zrenjanin. Rusanda je bila pobednik četiri puta (1964, 1966, 1987, 2005.), Krajina dva (1995, 2017.).

Krajina – Rusanda 3:0

Krajišnik – Stadion Krajine. Gledalaca: 100. Sudija: Mladen Jocić (Knićanin). Pomoćnici: Zdravko Vujanov (Zrenjanin), Aleksandar Stošić (Zrenjanin). Strelci – 1:0 Stojisavljević (42. – iz jedanaesterca), 2:0 Cavrić (67), 3:0 Cavrić (83).

Krajina: Rodić, Vukoje, Stojisavljević, Bicok (od 63. Martinović), Kosanović (od 46. Grmuša), Zorić (od 74. Beronja), Ferenci, Vučković, Cavrić, Stojić, Kovačević. Trener: Milanko Mirić. Službeni predstavnik Mirko Nedimović.

Rusanda: Milovan Kuručev, Nadlački, Janković, Rakić, Davidov (od 68. Češljarov), Mišković (od 85. Odžin), Šargin, Stanković, Radojev (od 59. Marko Kuručev), Stevanov, Popov. Trener: Ivica Milivojev. Službeni predstavnik Milovan Stankov.