• Zr oglasi

Kragujevčanke rutinski do bodova u Zrenjaninu

Rukometašice Proletera su u 10. kolu Super lige poražene u Kristalnoj dvorani od Radničkog iz Kragujevca rezultatom 34:22 (17:11).

ZRK Proleter Radnicki KG

Domaće igračice su uspešno odolevale samo u prvih 5 minuta meča, a zahvaljujući najboljem strelcu, Dijani Četić, na odmor su otišle sa prihvatljivih 6 golova zaostatka, 17:11. U nastavku su Kragujevčanke dodale gas i u finišu povele sa 14 golova razlike, da bi sa dva gola u poslednjem minutu Zrenjaninke smanjile na 34:22, što je bio i konačan rezultat susreta.

Ovo je deseta uzastopna pobeda Radničkog, a sedmi uzastopni, od ukupno devet poraza Proletera. „Crveno – bele“ su jesenas osvojile samo 2 boda, a prema računici trenera ŽRK Proleter, Dragana Lazarova, njegovoj ekipi će trebati još 12 bodova da bi obezbedila opstanak. Jedan od veoma važnih mečeva u toj borbi ih očekuje narednog vikenda, protiv Radničkog u Svilajncu. Proleter bi tada trebao da bude jači za povratnicu Ivanu Jezdimirović (Jakelja).

Fordomanija

ŽRK Proleter: Brankovan, Vuković, Čaušević 2, Gagić 1, Išpanović, Četić 11 (1), T. Savković 3, Milanović, Beljić, Mesaroš 4, Tubić, Jovica 1, M. Savković, Vasiljević, Novaković, Rašeta.

RADNIČKI: Stajković, Prijović 2, Tanić, Stepanović 7 (6), Radosavljević 3, Milošević, Nišavić 2, Tošović, Balać, Stanisavljević 8, Risović, Dukić 3, Danilović, Janjušević 7.

Sedmerci: Proleter 2 – 1, Radnički 7 – 6. Isključenja: Proleter 8 , Radnički 6 minuta.