• Kuća zdravlja

Košarkašice Proletera zabeležile prvu pobedu u Prvoj ligi Srbije

Košarkašice Proletera su pobedom nad ekipom Partizana, pred oko 200 gledalaca u Kristalnoj dvorani, upisale prvu pobedu u prvenstvu, nakon pet uzastopnih poraza.

Na drugoj strani, ŽKK Partizan je ima dve pobede i ukupno četiri poraza.

Po jedno poluvreme pripalo je svakoj ekipi. Domaći tim je bio nadmoćan u prve dve četvrtine, kada je za 20 minuta stekao + 21 poen prednosti, 40:19! Košarkašice Proletera, Vidačić i Olić bile su enigma za „crno – bele“. Odbrana je takođe bila na visokom novou, naročito u drugoj četvrtini, kada je Partizan postigao samo šest poena, od toga samo dva iz igre.

Ipak, gošće su u poslednjih 15 minuta uspele da uhvate ritam i priprete Zrenjaninkama. ŽKK Proleter je poslednje poene postigao tri i po minuta pre kraja meča za 62:49, a Partizan je postigao poslednjih deset poena na meču. Ipak, nedovoljno za pobedu, pa su Zrenjaninke mogle da proslave vredan trijumf u borbi za opstanak.