• Basicline
  • Harmonija Zrenjanin

Košarkaši Proletera prekinuli crnu seriju – pao Pirot za miran zimski san

Košarkaši Proletera su u 13. kolu Druge lige Srbije pobedili ekipu Pirota u Kristalnoj dvorani i na taj način prekinuli crnu seriju od pet uzastopnih poraza.

Kovačević, Rakić i Beader i drugovi su od starta krenuli silovito i već posle 3 minuta i 14 sekundi igre na semaforu je stajalo 14:0 za Proleter. Kasnije će se ispostaviti da su upravo ova tri minuta donela pobedu domaćim košarkašima u susretu koji je bio „biti ili ne biti“.

Gosti su prvi poen postigli tek u 4. minutu (3:23 min, rezultat 14:1) kada je Mukanović prvo promašio jedno, a zatim ubacio drugo slobodno bacanje. Prve poene iz igre Piroćanci beleže u 5. minutu (trojka Stojanovića), ali je raspoloženi Rakić odmah uzvratio trojkom. Do kraja prve četvrtine nastavila se apsolutna dominacija tima trenera Stefana Atanackovića, a na prvi odmor „crveno – beli“ odlaze sa prednošću od 16 poena. 27:11!

Na startu drugog perioda igre potpuno druga slika. Zrenjaninci su promašili 5 trojki, jedan pokušaj za 2 poena i jedno slobodno bacanje, što je dalo prostora košarkašima Pirota da dođu k sebi. Drugu četvrtinu su gosti dobili sa 17:11, ali košarkaši Proletera ipak na poluvremenu imaju i dalje velikih + 12 (20. minut, 40:28).

U trećoj četvrtini gosti su nastavili da postepeno smanjuju prednost, da bi 5 minuta pre kraja utakmice KK Proleter imao sam 3 poena prednosti, 63:60. Tri minuta pre poslednjg sudijskog zvižduka uporni Piroćanci stižu do izjednačenja, 66:66!

Crni oblaci su se nadvili nad Kristalnom dvoranom, ali se za srećan kraj pobrinuo sjajni Petar Beader sa dve uzastopne trojke – 37:53, rezultat 72:66.

Stojanović je ubacio trojku i ponovo vratio nadu Piroćancima, ali Rakić u sledećem napadu ubacuje za 2 poena (38:30, rezultat 74:69). U penal završnici, Zrenjaninci su do kraja meča ubacili još 2, a gosti 1 slobodno bacanje.

KK PROLETER – KK PIROT 76:70

Po četvrtinama: 27:11, 13:17, 16:21, 20:21.

Sudije: Dimoski, Bogojević, Ilić (Kraljevo)

PROLETER: Lambić 2 (3 sk, 1 as), Grbović 2 (2 sk), Beader 17 (5 sk, 4 as), Otović 6 (2 sk, 6 as), Kovačević 6 (2 sk), Gligorin, Panić, Munižaba 24, Rakić 17, Orlić 2, Simović, Lazić.

PIROT: Đonlić 11 (5 as), Mukanović 13 (9 as, 7 sk), Stefanović, Filipović, Bjelak 8, D. Đorđević 11, Vasić, Matović 8 (5 sk), Ljubenković 3, B. Đorđević 6 (5 sk), Stojanović 10 (6 sk).

Kretanje rezultata: 5. min. 21:5, 10. min. 27:11, 15. min. 33:19, 20. min 40:28, 25. min. 46:35, 30. min.56:49, 35. min. 63:59, 40. min. 76:70.

Proleter: slobodna bacanja: 19 : 11 57%, šut za 2 poena: 41:19 46%, šut za 3 poena: 29:9 31%, skokovi: 31, asistencije: 18, izgubljene lopte: 12.

Pirot: slobodna bacanja: 22:18 81%, šut za 2 poena: 21:11 52%, šut za 3 poena: 25:10 40%, skokovi: 39, asistencije: 20, izgubljene lopte: 23.

14.Beovuk 72Beograd1221014

Prvenstvo će biti nastavljeno 18. januara, kada KK Proleter igra protiv Železničara u Čačku.