• Centar Lux
  • agencija dane

Košarkaši Proletera u opasnoj zoni posle poraza u derbiju začelja

Košarkaši zrenjaninskog Proletera su loše počeli drugi deo drugoligaškog takmičenja.

Luka Vržina u prodoru

U Kristalnoj dvorani, u derbiju začelja, Proleter je dočekao ekipu Rtnja iz Boljevca. Gosti su se bolje snašli u samoj završnici meča i ostvarili vrlo bitnu pobedu u borbi za opstanak. Sa druge strane Zrenjaninci su porazom ostali u zoni za ispadanje među trećeligaše.

Na kraju je rezultat meča bio: 73: 75. Po četvrtinama je bilo: 19: 20, 18: 16, 21: 13 i 15: 26.

Domaći su na kraju trećeg perioda imali prednost od 9 poena, a sa neshvatljivo ishitrenim šutevima za tri poena u nastavku, sa učinkom (0/7), pružili su priliku gostima da se vrate u meč što se na kraju nažalost i desilo.

PROLETER – RTANJ 73:75

KK Proleter: Petar Lambić 18, Aleksandar Petrović 7, Dejan Kovačević 2, Nedeljko Panić, Slobodan Lalić 15, Luka Vržina 10, Nikola Orlić 2, Marko Stanivuk, Milan Grujić, Lazar Grbović 19, Vlado Ševaljević

14. Plana V. Plana 14 0 14 14 PMRL

Košarkaši Proletera u sledećem kolu gostuju ekipi Sloge u Kraljevu. Sloga se nalazi na petoj poziciji, a 2019. godinu je započela pobedom protiv Konstantina rezultatom 95:92.