• Centar Lux
  • Aviv park Zrenjanin
  • Kuća zdravlja

Hladan tuš u Žarkovu

Košarkaraši Proletera pretrpeli su neočekivani poraz na gostvanju ekipi Žarkova u Beogradu.

Košarkaši Proletera su otišli u Žarkovo kao favoriti, a prošli su kao bosi po trnju. Početak utakmice kao iz najgoreg košmara. Domaćim košarkašima sve polazi od ruke, ulaze trojke, „sevaju“ kontre. Već u 15. minutu utakmice rezultat je bio 32:6 za „zelene“!

Ekipa trenera Zorana Bajina se zatim malo trgla, ali je protivnik na poluvreme ipak otišao sa velikih 20 koševa viška, što je bilo potpuno iznenađenje za sve u sali.

U drugom poluvremenu Bajin postavlja daleko agresivniju, ali i rizičniju odbranu, na koju domaći igrači nisu imali odgovor. Sa druge strane Zrenjaninci sa daleko više samopuzdanja igraju u napadu i razlika se polako topi, da bi na 5 minuta pre kraja utakmice bilo samo dva koša za Žarkovo!

Međutim, domaći su imali dovoljno koncetrcije i energije da ne dozvole Proleteru da „prelomi“ utakmicu u svoju korist. Igrač odluke je bio Tornjanski. Krajnji rezultat je glasio 83:74 za KK Žarkovo.

ŽARKOVO – PROLETER 83:74

KK Proleter: Atanacković Stefan 3, Lambić Petar 6, Latinović Filip, Burić Dejan 5, Panić Nedeljko, Lalić Slobodan 13, Šućov Nikola 12, Vrzina Luka, Lazukić Nebojša, Stratakis Kostas 6, Božović Đorđe 19, Obrenović Bogdan 10.