• Pozorište Zrenjanin

Sedma pobeda u nizu, Proleter slavio i u derbiju protiv Zlatibora

Košarkaši Proletera su slavili u derbiju 19. kola Druge muške lige protiv Zlatibora rezultatom 74 – 70 (19 – 26, 23 – 4, 14 – 26, 18 – 14).

Meč sa nekoliko drastičnih rezultatskih obrta na kraju je pripao Zrenjanincima, koji su na tabeli sada prišli upravo Zlatiboru na samo pobedu manje (14 – 5), ali Čajetinci su i dalje u igri za plasman u KLS.

Slabo izdanje gostiju u drugoj četvrtini (23 – 4) rezultovalo je prednošću Proletera na poluvremenu od 42 – 30. Gosti su ipak uspeli da izjednače do kraja trećeg perioda, u uvodnim minutima četvrte deonice su u par navrata imali i tri poena prednosti, ali je penal završnica ipak pripala domaćinu.

Proleter: Lambić 17, Atanacković 15, Lalić 13, Burić 12, Božović 10, Subotić 1, Šućov 2, Dugošija 2, Obrenović 2, Vrzina, Drekić, Vico.

14.Srem1921721PMRL

Ovo je bila sedma uzastopna pobeda „crveno – belih“, a do kraja prvenstva je ostalo još sedam kola. Tim trenera Srezoskog sve više dobija na samopouzdanju i postaje sve ozbiljniji kandidat u igri za plasman u viši rang.

U sledećem kolu Zrenjanince dočekuje Rtanj u Boljevcu, gde očekujemo novu pobedu Proletera.