• Home Interpoint
  • Aviv park Zrenjanin

Presudila poslednja četvrtina u Leskovcu

i love zrenjanin tv

Košarkaši Proletera su poraženi u Leskovcu, u 22. kolu Druge lige Srbije. Posle odlične igre Zdravlja u poslednjoj četvrtini, domaći su ostvarili verovatno i odlučujuću pobedu u borbi za opstanak.

Duel Leskovčana i Zrenjaninaca doneo je neizvesnu utakmicu i na kraju trijumf domaćina rezultatom 82:70, po četvrtinama 22:24, 17:11, 19:20 i 24:15.

U poslednju četvrtinu rivali su ušli rezultatski gotovo poravnati (58:55). Domaćin tada sjajnom serijom stiže do velikih 15 poena prednosti (39. minut 80:65).

14. Smederevo Smederevo 21 1 20 22

U sledećem, 23. kolu, košarkaši Proletera dočekuju u Kristalnoj dvorani ekipu Žarkova, koja se nalazi na 6. mestu tabele sa istim brojem bodova, kao i petoplasirani Proleter. Beograđani i Zrenjaninci u poslednjih mesec dana igraju po istoj matrici „pobeda – poraz – pobeda – poraz“, odnosno nijedna ekipa ne uspeva da veže dve pobede.

U prvom delu šampionata (10. kolo, 2.12.2017), Zrenjaninci su poraženi u Žarkovu rezultatom 83:74. Po svemu sudeći, očekuje se izuzetno zanimljiva utakmica ova dva rivala.