I love Zrenjanin portal

  • Basicline
  • 3D gradjevinska kuca
  • Ultra Caffe
Sport

Konstantin izgubio svaku nadu u Zrenjaninu

Košarkaši Proletera su sinoć u Kristalnoj dvorani opravdali ulogu favorita u duelu sa Konstantinom iz Niša, kojem je ova utakmica bila poslednja šansa da zadrži teoretske šanse u borbi za opstanak.

Nakon poraza od Proletera 82:60, Nišlije više nemaju ni matematičkih izgleda da opstanu među drugoligašima. Koliko juče, ovaj klub je bio kandidat za ABA 2 ligu, a od jeseni će igrati među srpskoligašima.

Gosti su odigrali solidno prvo i očajno drugo poluvreme. Nišlije su krenule bez pardona, povele 8:3, ali je Proleter ubrzo preokrenuo. I u drugoj četvrtini niški tim je parirao i „crveno – beli“ nisu uspeli da se „odlepe“ na veću razliku – na odmoru je bilo 33:27.

I Taxi Zrenjanin

U drugom poluvremenu – druga priča. Sredinom trećeg kvartala Proleter je stekao dvocifrenu razliku, Milojević je održavao niški tim u igri, ali od 32. minuta Atanacković je pokrenuo seriju domaćina, koji je do kraja meča držao stvari pod kontrolom i stigao do, ipak, rutinske pobede.

Dopunite kućni bužet, prodajte stvari koje vam ne trebaju, postavite besplatan ZR oglas već danas.

PROLETER – KONSTANTIN 82:60 (15:12, 18:15, 20:16, 29:17)

Zrenjanin, 9. marta. Kristalna dvorana. Gledalaca: 200. Sudije: Tomić, Radović, Knežević.

Trojke: Proleter 36% (7/19), Konstantin 30% (6/20).

Dvojke: Proleter 48% (22/45), Konstantin 36% (17/47).

Sl. bacanja: Proleter 60% (17/28), Konstantin 88% (8/9). Skokovi: Proleter 40 (31 – 9), Konstantin 43 (30 – 13). Asistencije: Proleter 21, Konstantin 22.

PROLETER: Burić 9 (7 sk), Lalić 22 (4 sk), Lambić 11 (12 sk, 5 as), Šućov 12 (3 sk), Atanacković 20 (5 sk, 6 as), Božović, Panić 2, Vrzina (3 as), Stratakis 6 (7 sk, 3 as), Stanivuk.

KONSTANTIN: Dojčinović 8 (4 sk, 3 as), Mladenović 8 (6 sk), Anđelković, Đokić 2 (5 sk), Milojević 23 (4 sk, 4 as), Drljača 8 (9 sk), V. Đorđević 9 (7 sk), M. Stanković (4 as), Sotirov (3 as), D. Đorđević, Banduka 2 (3 sk), Tasić.

Smederevo:SmederevoPlana73:71
Zrenjanin:ProleterKonstantin82:60
Srbobran:AkademikKolubara:
Aleksinac:NapredakKlik:
S. Palanka:MladostŽarkovo:
Pirot:PirotZdravlje:
N. Pazar:Novi PazarSloboda:

Tabela:

1.SlobodaUžice2018238
2.MladostS. Palanka2016436
3.Novi PazarNovi Pazar2015535
4.ProleterZrenjanin2112933
5.PirotPirot2012832
6.KlikArilje2011931
7.ŽarkovoŽarkovo2011931
8.NapredakAleksinac20101030
9.PlanaV. Plana2191230
10.ZdravljeLeskovac2091129
11.KolubaraLazarevac2071327
12.AkademikSrbobran2061426
13.KonstantinNiš2151626
14.SmederevoSmederevo2112022

 

U sledećem kolu, 17. marta, ekipa Proletera gostuje u Leskovcu.

 

Prijavite se na našu mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam najvažnije vesti na mejl
  • Divider

  • Divider
Na vrh