• Zr oglasi

Drama sa srećnim krajem – Proleter slavio protiv KK Star

Košarkaši Proletera su u 9. kolu Druge lige Srbije – grupa Sever, zabeležili petu prvenstvenu pobedu. U dramatičnom meču slavili su u Kristalnoj dvorani protiv novosadskog KK Star rezultatom 69:67.

Pre početka meča svim igračima je izmerena temperatura

Iako su bili bolji od gostujućeg tima samo u trećoj četvrtini (23:14), upravo je + 9 poena iz tog perioda igre donelo pobedu Zrenjanincima.

Upravo zahvaljujući sjajnoj igri u trećoj četvrtini košarkaši Proletera u poslednjih 10 minuta igre ulaze sa + 5 poena prednosti, 58:53. Trojkama Kaplarevića i Stefanvića Novosađani 8 minuta pre kraja stižu na samo poen zaostatka, 60:59. Roknić je zatim nanizao 5 poena (2 slob. bacanja, šut za 2 poena i 1 slob. bacanje) za vođstvo „crveno – belih“ 65:59 (6:10 do kraja susreta).

Šućov je dodao još 2 poena za Proleter (67:59), a zatim gosti prave seriju od 6 poena i vraćaju se u igru – 67:65 (3:29 pre isteka vremena). Domaći košarkaši su pokušali da se „odlepe“ trojkama, ali slede tri uzastopna promašaja. Paunović je potom ubacio 2 poena 1:57 pre kraja za vođstvo „crveno – belih“ 69:65.

U narednih 25 sekundi košasrkaši Stara su 3 puta uzastopno imali šuteve za 2 poena, ali nisu uspeli da ih realizuju. Stojičić je sa ubacio 2 slobodna bacanja 31 sekundu pre kraja meča (68:67) i učinio meč do samog kraja neizvesnim.

Šinik je 23 sekunde pre poslednjeg sudijskog zvižduka, takođe sa linije slobodnih bacanja, dva puta pogodio za vođstvo domaćih od + 3 poena (69:67). Novosađani su posle tajm – auta krenuli u poslednji napad, ali je Šinik blokirao Pricu, a Paunović uhvatio loptu za konačnu pobedu Zrenjaninaca!

KK PROLETER – KK STAR 69:67

Po četvrtinama: 17 – 20, 18 – 19, 23 – 14, 11 – 14.

KK PROLETER: P. Lambić 4, S. Roknić 22, N. Orlić 4, B. Paunović 10, N. Šućov 4, Đ. Gligorin, L. Vukojičić 9,
M. Šinik 8, V. Gombar 8, A. Lazić, M. Rajanović.

KK STAR: L. Mihajlović 4, D. Stojičić 19, D. Prica 8, P. Popović 10, A. Prodanović 5, A. Šrajer 3, N. Grković, R. Delić, S. Jović, L. Gutović, L. Stefanović 13, U. Kaplarević 5.