I love Zrenjanin portal

  • Zr oglasi
  • 3D gradjevinska kuca
  • Pozorište Zrenjanin
Sport

KK Proleter vodio, pa stao – kobna poslednja četvrtina

Košarkaši Proletera su u 21. kolu Druge lige Srbije poraženi na svom terenu u Kristalnoj dvorani od ekipe BKK Radnički rezultatom 75:83.

Zrenjaninci su u prve dve četvrtine bili za nijansu bolji (25:24 i 22:19), a treći period je pripao gostima (16:17).  U treću četvrtinu KK Proleter ulazi sa + 3 poena prednosti (63:60), ali u samom finišu dolazi do velikog pada u igri „crveno – belih“.

Gosti stižu do izjednačenja u 32. minutu (65:65), a rezultat je ponovo poravnat i u 34. minutu (68:68). Milan Munižaba je zatim ubacio dva slobodna bacanja za vođstvo domaćih 70:68. Ispostaviće se da je to ujedno bilo poslednje vođstvo Proletera na ovom susretu.

PerSu marketi

BKK Radnički je zatim za 70 sekundi nanizao 7 poena (trojka i 2 x 2) i preuzima kontrolu nad igrom. Do kraja susreta gosti su bili srećnije ruke i zabeležili pobedu.

Dopunite kućni bužet, prodajte stvari koje vam ne trebaju, postavite besplatan ZR oglas već danas.

NEVEROVATNA PARTIJA MUNIŽABE

Najbolji pojedinac na susretu bio je košarkaš Proletera, Milna Munižaba, koji je ubacio neverovatnih 37 poena uz fantastičan indeks 39. „Dvocifren“ u redovima KK Proleter je, pored Minižabe, bio još samo Aleksa Simović sa 15 poena.

KK PROLETER – BKK RADNIČKI 75:83

Po četvrtinama: 25:24, 22:19, 16:17, 12:23.

KK PROLETER: Lambić 4, Grbović 6, Munižaba 37, Simović 15, Kovačević 6, Gligorin 2, Beader, Panić 3, Orlić 2, Poletanović, Lazić.

BKK RADNIČKI: Pešić 13, Valjarević 2, Dunđerski 16, Petrović 17, Pavlović 2, Čepić 9, Karadžić 16, Perović, Lucić, Nikolić 15, Cvetković.

Rezultati utakmica 21. kola:

Kragujevac:Radnički (K)Spartak106:96
Zrenjanin:ProleterRadnički (B)75:83
Beograd:Beovuk 72Zdravlje:subota16 h
B. Karađorđevo:Sveti ĐorđePirot:subota18 h
S. Palanka:MladostZemun:subota19 h
Kraljevo:SlogaKonstantin:subota19,30h
Čačak:ŽelezničarFair play:subota20 h

TABELA:

1.Radnički (K)Kragujevac2119240
2.SlogaKraljevo2017337
3.PirotPirot2014634
4.Radnički (B)Beograd2113834
5.ZemunZemun2013733
6.MladostS. Palanka2011931
7.ProleterZrenjanin21101131
8.SpartakSubotica21101131
9.ŽelezničarČačak2081228
10.ZdravljeLeskovac2071327
11.Sveti ĐorđeŽitište2061426
12.KonstantinNiš2061426
13.Fair playNiš2061426
14.Beovuk 72Beograd2021822

U narednom kolu KK Proleter gostuje Zemun Fitofarmaciji, ekipi koja je nanizala četiri poraza do ovog vikenda, a večeras (subota) gostuje u Smederevskoj Palanci.

Prijavite se na našu mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam najvažnije vesti na mejl
  • Divider

  • Divider
Na vrh