• Zr oglasi

KMF SAS nakon drame zaustavljen u osmini finala Kupa Srbije (VIDEO)

Fudbaleri ekipe KMF SAS su poraženi u osmini finala Kupa Srbije od ekipe KMF FON iz Beograda rezultatom 4 : 5.

Pobednik Kupa Vojvodine tako je zaustavljen već na prvoj stepenici koja vodi ka pobedi u Kupu Srbije iako je početak utakmice bio obećavajući. Nakon velike inicijative gostiju koji su opsedali gol domaćina Radenković je bukvalno nakon prvog prelaska na polovinu gostiju u 3. minutu zatresao mrežu za vodstvo od 1 : 0. Gosti su izjednačili u 11. preko Petraševića. Tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku u 23. minutu N. Šarenac donosi vodstvo „SAS-u“, 2 : 1, a Pešić u 30. minutu poravnava na 2 : 2. Od 34. minuta počinje niz nevolja za domaće. Jedan udarac gostiju sa aut linije Radenković skreće u sopstvenu mrežu. Usledilo je brzi odgovor preko Aranitovića koji poravnava na 3 : 3. U sledećem minutu gosti posle greške domaćeg golmana stižu do vodstva od 3 : 4, pogodio je Aleksić. Mnogo uzbuđenja viđeno je i u samom finišu. Krenuli su domaći na sve ili ništa odnosno u napad bez golmana, međutim posle jedne izgubljene lopte Lazić mirno i spretno lobuje domaću odbranu i povisuje na 3 : 5. U poslednjih 30 sekundi drama je na vrhuncu, Živanov iz kaznenog udarca smanjuje na 4 : 5. Niko od gledalaca kojih je u Kristalnoj dvorani bilo oko 50 do poslednjeg sekunda nije ustajao sa svojih sedišta nadajući se čudu. Ono se i desilo samo 3 sekunda pre kraja kada je načinjen faul nad Radenkovićem što je značilo novi kazneni udarac. Nažalost Živanov ovog puta nije bio uspešan, golman Josimović izlazi kao pobednik, a time i ekipa FON koja se plasirala u četvrtfinale Kupa Srbije.