• Home Interpoint

Klečanke ubedljivo slavile u banatskom derbiju

Klečanke su sinoć na domaćem terenu zasluženo dobile banatski derbi i na taj način su u 2. kolu došle do prvih bodova u Super ligi.

U prvom setu videli smo izjednačenu igru do prvog tajm – auta. Zatim slede sjajni servisi Nevene Džamić i serija Klečanki od 4 – 0. Posle toga, domaće bez problema stižu do vođstva od 1 – 0.

Odbojkašice iz Pančeva su u drugom periodu igre prikazale mnogo više. Finiš je bio neizvestan, a igračice Dinama su imale set loptu. Međutim, Nevena Džamić je uspela da poentira, a zatim i izblokira Pavlovićevu za 25:24. Usledila je greška gošći i Klečanke rešavaju i drugi set u svoju korist, 26:24.

U trećem setu odbojkašice iz Pančeva su povele sa 13:6, a tu razliku su održavale sve do 20:13. Milena Spasojević je zatim servirala i na njen servis su domaće napravile seriju 7 – 0! Tri ključna poena, poslednja na utakmici, delo su Ane Sarić, a zatim je usledilo veliko slavlje su sportskoj dvorani u Kleku (25:22).

Klek MD Zrenjanin – Dinamo (PA) 3:0 (25:18, 26:24, 25:22)

Klek. Dvorana: OŠ „Miloš Grbić”. Gledalaca: 200. Sudije: Leko (Novi Sad) i Stojanac (Ruma). Trajanje utakmice: 82 minuta.

KLEK: Jelisavčić 6, Džamić 13, Bogdanović 12, Perović 3, Spasojević 5, Sarić 6, Dejanović (libero), M. Miljević, T. Miljević 3, Dapčević (libero), Đurić, Deurić. Trener: Milorad Kijac.

DINAMO : Jovanović 3, Pavlović 12, Ćuk 2, Jejić 5, Stojković 10, Marković 3,  Đurđević (libero), Simić, Petković 1, Mihailović, Šorak, Simeunović. Trener: Nikola Jerković.

Narednog četvrtka, 26. oktobra, ŽOK Klek gostuje u Beogradu, gde će pred kamerama RTS – a odmeriti snage sa odbojkašicama Partizana.