I love Zrenjanin portal

  • Zr oglasi
  • 3D gradjevinska kuca
  • Pozorište Zrenjanin
Sport

Druga liga Srbije: KK Proleter zaustavljen „trojkama“ u Zemunu

Treći uzastopni poraz u Drugoj ligi Srbije zabeležili su košarkaši Proletera na gostovanju u Zemunu, 87:69.

Foto: Arhiva

Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri. U drugom delu utakmice Zemunci su zaigrali mnogo agresivnije, posebno u odbrani. Razigrali su se domaći košarkaši, posebno plejmejker Todorić i Sinik, proradio je i šut za 3 poena, a Zrenjaninci nisu imali pravi odgovor na to.

Sjajni Zemunci, Todorić sa 24 i Ilić sa 23 poena imali su veliku podršku u Siniku, Gugoviću i Rokniću, koji su dali doprinos pobedi u tmurnom trenutku za klub, koji je u prethodnih 5 kola nanizao 5 poraza.

I Taxi Zrenjanin

Na drugoj strani, KK Proleter je upisao treći uzastopni poraz. Najbolji u redovima Proletera bio je Milan Munižaba sa 25 postignutih poena uz odličan procenat šuta, a dvocifreni su bili još Orlić 13 i Simović 12. Kao i u prethodnom susretu, Zrenjaninci su igrali bez Otovića.

Dopunite kućni bužet, prodajte stvari koje vam ne trebaju, postavite besplatan ZR oglas već danas.

Podsetimo, jesenas je KK Zemun takođe bio bolji od Proletera i to sa identičnom razlikom od + 8 poena.

KK ZEMUN FITOFARMACIJA – KK PROLETER 87:69

Po četvrtinama: 19:19, 18:18, 31:22, 19:10.

KK ZEMUN: Miloš Antić 2, Stefan Roknić 12, Mateja Todorić 24, Nemanja Drasković 4, Matija Pavelić, Vuk Gugović 7, Marko Sinik 7, Aleksa Ilić 21, Uglješa Radulović 4, Mateja Dunjić, Uroš Stiković 6, Mihailo Božić.

KK PROLETER: Đorđe Gligorin, Petar Lambić 2, Lazar Grbović 9, Petar Beader 8, Nedeljko Panić, Milan Munižaba 25, Nikola Orlić 13, Aleksa Simović 12, Vladimir Kovačević, Aleksa Lazić.

REZULTATI 22. KOLA:

Niš:KonstantinBeovuk 72108:86
Zemun:ZemunProleter87:69
Subotica:SpartakMladost96:82
Leskovac:ZdravljeSveti Đorđe87:77
Beograd:Radnički (B)Železničar92:87
Pirot:PirotRadnički (K)75:94
Niš:Fair playSloga:

TABELA:

1.Radnički (K)Kragujevac2220242
2.SlogaKraljevo2118339
3.PirotPirot2215737
4.Radnički (B)Beograd2214836
5.ZemunZemun2214836
6.MladostS. Palanka22121034
7.SpartakSubotica22111133
8.ProleterZrenjanin22101232
9.ZdravljeLeskovac2291331
10.ŽelezničarČačak2281430
11.KonstantinNiš2271529
12.Fair playNiš2171428
13.Sveti ĐorđeŽitište2261628
14.Beovuk 72Beograd2222024

Naredne subote, 21. marta, košarkaši Proletera dočekuju u Kristalnoj dvorani ekipu subotičkog Spartaka.

Prijavite se na našu mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam najvažnije vesti na mejl
  • Divider

  • Divider
Na vrh