I love Zrenjanin portal

  • Zr oglasi
  • 3D gradjevinska kuca
  • Pozorište Zrenjanin
Sport

Iznenađenje u Nišu: KK Proleter poražen posle dramatičnog finiša

Košarkaši Proletera su obezbedili opstanak pobedom u prethodnom kolu i rasterećeno otišli u Niš na meč protiv Fair Play – a.

Očekivala se pobeda protiv domaćina, koji se grčevito bori za opstanak. Jesenas su Zrenjaninci ubedljvo slavili u Kristalnoj dvorani, ali su u Konstantinovom gradu naišli na izuzetno jak otpor.

U prvoj četvrtini mnogo bolja igra domaćina, koji taj period igre završavaju sa + 5 poena. U drugom delu su se Zrenjaninci „osvestili“ od dugog puta i zaigrali mnogo bolje (18:18). KK Proleter je imao duplo bolji procenat šuta za 3 poena i bio dominantniji u skoku, što je rezultiralo sjajnom trećom četvrtinom, koju četa trenera Stefana Atanackovića dobija sa + 11 (20:31).

I Taxi Zrenjanin

KK Proleter ulazi u poslednju četvrtinu sa 6 poena prednosti (58:64). Domaći su uzastopno promašili tri pokušaja za tri poena, ali ih to nije obeshrabrilo. Koševima Spasića i Ilića, a zatim i toliko čekanom „trojkom“ Stanisavljevića, preokreću rezultat u svoju koristi, 65:64 (33. minut).

Dopunite kućni bužet, prodajte stvari koje vam ne trebaju, postavite besplatan ZR oglas već danas.

Stanisavljević je ponovo uspešan za 3 poena, a „trojkom“ mu odgovara i Petar Beader, koji potom ubacuje i jedno slobodno bacanje i donosi Proleteru izjednačenje (68:68).

Poslednji put rezultat je bio poravnat u 35. minutu susreta, kada je Orlić ubacio 2 poena (70:70). Nišlije su bile spretnije i srećnije u penal – završnici i na kraju slavile rezultatom 89:85.

KK FAIR PLAY – KK PROLETER 89:85

Po četvrtinama: 20:15, 18:18, 20:31, 31:21.

Niš. Sala OŠ „Dušan Radović“. Gledalaca: 100. Sudije: Vojkan Živković, Stefan Savić, Marko Simić. Delegat: Vladimir Aćimović.

KK FAIR PLAY: Jovan Anđelković, Aleksandar Ilić 2, Filip Luković 2, Stefan Stanisavljević 31, Miša Milojević, Milan Tešanović 5, Miloš Stojanović 10, Stevan Antić 3, Jovan Božović, Božidar Spasić 12, Stojan Dodić, Darko Rnić 14.

KK PROLETER: Đorđe Gligorin, Petar Lambić 4, Lazar Grbović 3, Petar Beader 31, Nedeljko Panić, Milan Munizaba 13, Nikola Orlić 6, Aleksa Simović 12, Nikola Otović 14, Vladimir Kovačević 2.

TABELA DRUGE LIGE SRBIJE

1KKK Radnički2018238
2Sloga2017337
3Pirot2014634
4Zemun2013733
5BKK Radnički1912731
6Spartak20101030
7Proleter 20101030
8Mladost (SP)1910929
9Železničar2081228
10Zdravlje2071327
11Sveti Đorđe2061426
12Fair Play2061426
13Konstantin2061426
14Beovuk 722021822

U narednom, 21. kolu Druge lige Srbije, košarkaši Proletera dočekuju (subota, 7. mart) petoplasirani tim BKK Radnički iz Beograda.

 

Prijavite se na našu mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam najvažnije vesti na mejl
  • Divider

  • Divider
Na vrh