• Centar Lux

KK Proleter osvojio bodove spasa protiv Nišlija?

Konstantin nije uspeo da „zakuva“ u gradu na Begeju. Znatno motivisaniji košarkaši Proletera odigrali su bolje u drugom poluvremenu i verovatno osvojili bodove spasa, jer je njihov jedini konkurent Vrbas izgubio u Kraljevu.

Konstantin je odigrao solidno poluvreme, ali je pao u nastavku, što je KK Proleter iskoristio i stigao do vredne pobede – 80:68. Sjajnu partiju su odigrali Lalić (23 poeba) i Petrović (25 poena), a odlično su ih pratili Kovačević, Grbović i Lambić.

Gosti su bolje počeli, služio ih je šut na početku, Ilić se razigrao i u 5. minutu su poveli 13:6. Nišlije su solidno delovale u odbrani, koristile početnu nervozu domaćeg tima, održavale vođstvo sve do finiša prve četvrtine, kada je Proleter serijom 6:0 stigao do tek drugog vođstva na meču-20:19.

Nastojali su Zrenjaninci da što pre stignu do osetnije prednosti, ali Konstantin je igrao pametno i dobrom igrom u reketu, preko Vuletića, Bjelaka, Vuka i Vukašina Đorđevića, održavao egal. Na poluvremenu je bilo 39:39.

LOPTA NIJE MOGLA DO REKETA

U nastavku, Proleter je igrao sa znatno više energije i to se brzo odrazilo i na rezultat. Za samo tri minuta Zrenjanici su načinili seriju 10:2 i poveli 49:41. Nišlije su pokušavale da se vrate u meč, ali samo su povremeno pretile i ispostavilo se, više nijednom nisu bile u vođstvu. Proleter je zaustavio protok lopte do reketa, bolje je skakao, a Lambić je u 28. minutu doneo dvocifrenu prednost – 59:49.

U finišu treće četvrtine Bjelak i Vuk Đorđević uspevaju da prepolove razliku, bilo je šansi za potpuni egal, ali ne i dovoljno koncentracije. Na početku poslednje deonice – 61:56.

Proleter je uglavnom igrao sa istom petorkom, ali Nišlije su imale problema u organizaciji igre, nije bilo pravog protoka lopte, a odbrana je sve češće popuštala, pa su Lalić i Petrović u 35. minutu doneli domaćinu 16 poena prednosti-77:61. Kad je meč već bio rešen, Cvetković je ukazao šansu i najmlađima, oni su načinili seriju 8:0 za jednocifreni minus, ali je Panić trojkom u poslednjim sekundama postavio konačnih 80:68.

PROLETER NAFTAGAS – KONSTANTIN 80:68

Po četvrtinama: 20:19, 19:20, 22:17, 19:12.

Zrenjanin, 30. marta. Kristalna dvorana. Gledalaca: 300. Sudije: Mizdrak (Valjevo), Savić (Kovin), Tomić (Novi Sad). Trojke: Proleter 28% (9/32), Konstantin 30% (9/30). Dvojke: Proleter 52% (22/42), Konstantin 52% (17/33). Sl.bacanja: Proleter 56% (9/16), Konstantin 78% (7/9). Skokovi: Proleter 48 (30-18), Konstantin 36 (29-7). Asistencije: Proleter 19, Konstantin 17.

PROLETER: Grujić, Lambić 6 (11 sk, 6 as), Petrović 25 (13 sk, 2 as), Kovačević 12 (4 sk, 5 as), Panić 3 (1 sk, 2 as), Lalić 23 (10 sk, 3 as), Vržina, Orlić 2 (1 sk), Stanivuk, Antić, Grbović 9 (5 sk, 1 as), Ševaljević.

KONSTANTIN: Veličković 3 (1 sk, 5 as), Stošić 3 (1 sk), Stevanović, Filipović 2 (1 as), Spasov (3 sk, 4 as), Vuk Đorđević 16 (8 sk, 3 as), Ilić 15 (1 sk), Vukašin Đorđević 3 (5 sk), Banduka (1 as), Vuletić 10 (12 sk, 2 as), Bjelak 10 (3 sk, 1 as), Aleksa Đorđević (1 sk).

14. Plana Velika Plana 24 0 24 24 PMRL

Proleter je posle ove pobede na korak do opstanka. Zrenjaninci imaju pobedu više od Vrbasa, ali ipak treba sačekati razvoj događaja u poslednja dva kola Druge košarkaške lige.

KK Proleter 6. aprila dočekuje u Kristalnoj dvorani ekipu Pirota, a u poslednjem kolu, 13. aprila, igra u gostima protiv Kolubare, koja se bori za titulu.

Na drugoj strani, Vrbas igra protiv lidera šampionata, Napretka iz Aleksinca i u poslednjem kolu ide u goste „fenjerašu“ iz Žarkova.

Prijavite se na mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam sve vesti na mejl prijavi se na newsletter.