• Centar Lux
  • Aviv park Zrenjanin

Drama u Kristalnoj dvorani, KK Proleter van zone ispadanja

Košarkaši Proletera su dobili veoma važnu utakmicu u Kristalnoj dvorani protiv ekipe KKK Radnički iz Kragujevca.

Zrenjaninci su pred 250 gledalaca savladali kragujevački Radnički posle velike rezultatske drame, 89: 84. Po četvrtinama je bilo: 18: 32, 23: 15, 16: 16 i 32: 21.

Međutim, domaći su u prvoj četvrtini igrali veoma loše. Rezultatski su se držali do 4. minuta (10:9), a zatim stali. Gosti su napravili seriju 9 – 0 i poveli sa 10:19, a zahvaljujući preciznim šutevima za 3 poena razliku su na kraju prvog perioda povećali na + 14 (18:32).

U drugoj četvrtini je u redovima Proletera posebno bio raspoložen Lalić, a Zrenjaninci smanjuju „minus“ iz prvog dela igre (32:21). Poluvreme je završeno rezultatom 41:47. U trećoj četvrtini potpuno izjednačena igra (16:16), a u finiš susreta KK Proleter ulazi sa – 6 poena (57:63).

Tri i po minuta pre kraja utakmice, Lalić je ubacio trojku, a zatim pogodio i za dva poena i izjednačio na 78:78. Zatim slede dve trojke Panića i Grbovića i rezultatski preokret (84:78). Usledila je penal – završnica u kojoj su domaći bili mnogo precizniji sa linije slobodnih bacanja i zasluženo slavili veliku pobedu, koja ih ostavlja u borbi za opstanak.

Slobodan Lalić je sa 34 poena bio najefikasniji igrač Proleter Naftagasa. Kod Kragujevčana je to bio Lazar Marković sa 27 poena.

KK PROLETER – KKK RADNIČKI 89: 84

Po četvrtinama: 18: 32, 23: 15, 16: 16 i 32: 21.

Sudije: Nikola Miloradović, Bogdan Mali i Nemanja Kovačević.

KK Proleter: Lambić 11, Petrović 19, Kovačević 10, Panić 6, Lalić 34, Vržina, Orlić 2, Bakić, Antić, Grbović 7, Ševaljević, Grujić.

14. Plana Velika Plana 22 0 22 22 PMRL

Do kraja prvenstva su ostala još samo četiri kola. Košarkaši Proletera bi morali da ostvare bar dve pobede za opstanak u Drugoj ligi Srbije, a to je najrealnije da se dogodi na domaćem terenu protiv Konstantina i Pirota:

23. kolo: 23. mart, Mladost (SP) – Proleter Naftagas
24. kolo: 30.mart, Proleter Naftagas – Konstantin
25. kolo: 06. april, Proleter Naftagas – Pirot
26. kolo: 13. april, Kolubara LA 2003 – Proleter Naftagas