• Home Interpoint

Kari Pešić video pobedu Proletera u Pirotu (VIDEO)

Košarkaši Proletera su na startu nove sezone gostovali u Pirotu.

U napetoj i teškoj utakmici Zrenjaninci su slavili rezultatom 79:80. Ozbiljnu razliku „crveno – beli“ su napravili već u prvoj četvrtini, 11:19. Košarkaše Pirota nije služio šut u ovom delu igre. U drugoj četvrtini egal dveju ekipa, ali je tim trenera Zorana Bajina otišao sa „plusem“ od 11 poena, 29:40.

U trećoj četvrtini Pirot je vratio izgubljeno i došlo se do rezultatske klackalice. Pirot je i vodio na kraju treće deonice. 59:58. Poslednja deonica je bila veoma napeta, kao i mnogo puta do sada, kada su u pitanju utakmice ova dva tima.

I-Taxi

Utakmicu je pratio Svetislav Kari Pešić, koji je navijao za svoj matični KK Pirot

Kada se Pirot prvi put „odlepio“ na šest poena razlike na nešto više od dva minuta do kraja, pobeda se nije dovodila u pitanje. Pri rezultatu 71:71. Piroćanac Stojanović pogađa trojku, zatim još dve dvojke domaćih. Serija grešaka istopila je prednost, kao i tri neiskorišćena slobodna bacanja u ključnim trenucima.

Za manje od minuta košarkaši Proletera su ubacili dve trojke. Branili su košarkaši Pirota poslednji napad gostiju, pri rezultatu 79:77, ali je trojka Zrenjaninaca utišala domaću publiku, 6 sekundi pre kraja. Treća trojka u isto toliko poslednjih napada.

U poslednjem napadu Pirot nije uspeo da izbaci šut i Proleter je osvojio prve bodove u novoj sezoni.