• Centar Lux

Hladan tuš za rukometaše Proletera u Inđiji

Otišli su rukometaši Proletera sinoć u Inđiju po pobedu u prvom kolu prolećnog dela šampionata, ali su se u Zrenjanin vratili pognutih glava.

Inđija se grčevito bori za opstanak i u tom smislu im je ova utakmica bila „biti ili ne biti“. Zbog te činjenice je bilo jasno da će utakmica biti „tvrda“, ali ipak, bar na papiru, razlika u kvalitetu je bila svakako na strani Proletera.

Vodili, pa stali

Međutim, Zrenjaninci nisu bili na nivou zadatka. Poveli su sa 15:11 u 39. minutu, a u 51, minutu je na semaforu stajalo 18:15 za „crveno – bele“. U 54. minutu su još uvek bili u prednosti (19:18), ali u narednih 6 minuta nisu imali nikakvo rešenje za odbranu domaćih. Inđija je prvo izjednačila na 19:19, a zatim u 59. minutu postigla gol za veliku pobedu, koja im ostavlja kakvu – takvu nadu u borbi za opstanak.

RK PROLETER: Knežević, Toškov, Trninić 6, Bjelica 1, Barjaktarović, Todorov, Vukoje 4, Gaćinović M, Spahić 3, Erić 2, Gaćinović A, Petrović, Dimitrić St, Dimitrić Sl. 2, Karanović, Tomić 2, Trener: Momir Rnić.