• Pozorište Zrenjanin

Het – trik Miloša Savanovića za prvu prolećnu radost fudbalera Radničkog

Ubedljiv je bio zrenjaninski Radnički na startu prolećnog dela šampionata.

Zrenjaninci su pomalo i neočekivano lako savladali favorizovani sastav Dunava rezultatom, 3: 1 (3:0).

Pobednik rešen u prvom poluvremenu

Fudbaleri Radničkog su osvojili tri važna boda protiv odlične ekipe Dunava iz Starih Banovaca. Pobednik je rešen u prvom poluvremenu, kada su „crveno – crni“ golovima Miloša Savanovića u 7, 28. i 39. minutu stekli veliku prednost. Gosti su ublažili poraz golom Katanića u 68. minutu.

Fordomanija

FK RADNIČKI: Stefanović, Jeftić, Ćulibrk, Tatić, Čigoja, Samardžić, Krstinić, Bogić, Stepančev, Kočiš, Savanović. Trener: Dragan Jović .

FK DUNAV: Ćirović, Kačar, Mirosavljević, Petrić, Despotović, Katanić, Rašić, Kuzmanović, Mirčetić, Vuković, Pavlović. Trener: Goran Dragoljić.

Derbi proleća u Novim Banovcima

Možda i derbi proleća je odigran već u prvom proletnom trećeligaškom vojvođanskom nebu.

Novi Banovci su bili poprište duela dve vodeće ekipe na tabeli, Omladinca i Bratstva 1946. Omladinac je savladao svog gosta, jesenjeg šampiona, sa rezultatom, 2: 0. Posle ove pobede Omladinac je sada usamljen na vrhu tabele sa tri boda više osvojena u odnosu na današnjeg rivala, ali i uz sada bolji međusobni skor. Jesenas, ili tačnije u leto 2016.godine Bratstvo je pobedilo sa 2: 1.

TSC najubedljiviji

Najubedljivija pobeda dana je ostvarena u Bačkoj Topoli. TSC je sa četiri gola torpedovao mrežu Vrščana.

15Crvena Zvezda152581323-1011

U narednom kolu Radnički gostuje u Sakulama.

VFL ISTOK

Vrlo su raspoloženi bili strelci u prvom takmičarskom danu ove godine u VFL grupa Istok. Najviše je golova viđeno u Srpskoj crnji gde je Budućnost ubedljivo savladala kikindske železničare. Bilo je 5: 1.

Gol manje je viđen u Banatskom Karađorđevu. Jedinstvo je sa rezultatom, 4: 1 dobilo derbi začelja. Domaćin je ubedljivo dobio ekipu Sloge iz Plandišta.

Isti rezultat je ostvaren i u Vršcu. Vršački Junajted je savladao Jedinstvo iz Novog Bečeja. U Kovinu nov trijumf domaćina. Radnički je sa 2: 0 pobedio u malom južnobanatskom derbiju OFK Proleter.

I poslednja pobeda dana, opet za domaćina. Minimalac Radničkog u Sutjesci. Bez datog gola i osvojenog boda su ostali igrači iz Perleza.

S. Crnja:BudućnostŽAK5:1
Kovačica:SlaviaKozara:nedelja
Kovin:Radnički (K)OFK Proleter2:0
Vršac:OFK VršacJedinstvo4:1
Nakovo:PoletDinamo 1945:nedelja
Sutjeska:Radnički (S)Vojvodina1:0
Padina:DolinaSloboda:nedelja
Karađorđevo:JedinstvoSloga4:1