• agencija dane

Marko Gaćinović zaključao gol Proletera u Lazarevcu

Rukometaši Proletera su zasluženo slavili u derbiju kola Super „B“ lige u Lazarevcu.

Najbolji igrač susreta: Marko Gaćinović

Prva odigrana utakmica 13. kola Prve „B“ lige grupa „Sever – Centar“ je ujedno bila i derbi tog kola. U lazarevačkoj hali „Kolubara“ su igrali lider na tabeli Kolubara i ekipa zrenjaninskog Proletera, koja je bila treća na tabeli.

Očekivana je uzbudljiva utakmica u kojoj je domaćin bio favorit. Tako je i bilo posle prvih 30. minuta igre, kada je Kolubara vodila sa rezultatom 13: 12. Ekipa Kolubare je igrala sa puno grešaka, promašenih zicera, ali su domaći ipak prvo poluvreme rešili u svoju korist.

Fordomanija

U drugom poluvremenu domaći rukometaši postigli su samo sedam golova, a poslednji su dali u 50. minutu utakmice. Zrenjaninci su u potpunosti preokrenuli igru i na kraju osvajaju važne bodove (20: 24). Meč je odigran pred 250 gledalaca.

ALEKSA GAĆINOVIĆ NAJEFIKASNIJI IGRAČ SUSRETA

Aleksandar Glendža sa 7 golova je bio najefikasniji igrač domaćeg tima, a najefikasniji igrač susreta sa 8 golova je bio rukometaš Proletera, Aleksa Gaćinović.

Za igrača utakmice proglašen je golman RK Proleter, Marko Gaćinović.

KOLUBARA – PROLETER 20:24 (13:12)

Sedmerci: Kolubara 5 – 3; Proleter 1 – 1
Isključenja: Kolubara 6 minuta; Proleter 14 minuta.

Sudije: Anja Pantić  i  Irena Anđušić iz Novog Sada

Kontrolor: Zoran Đuričić  iz Ralje

KOLUBARA: Đukić, Solujić, Radojičić, Trivić, Protić, Jelenić 2, Nenadić 5, Martinović, Goran Radovanović, Karavezić, Glendža 7, Petrović 4, Mitrović, Marko Radovanović 2.

PROLETER: Šaru, Lazić, Toškov 2, Dimitrić, Grujić 3, Barjaktarović 3, Paun, Spahić 4, Đurišić, Gaćinović, Hodžić, Aleksa Gaćinović 8, Petrović, Terzić 1, Čobanov 3.

11. Sinđelić Beograd 11 0 1 10 243 : 290 -47 1 I liga

Ovo je druga uzastopna pobeda rukometaša Proletera na startu prolećnog dela prvenstva, na čelu sa novim trenerom, Zoltanom Ivanicom. U sledećem kolu „crveno – beli“ dočekuju ekipu „fenjeraša“ Sinđelića, koja je usamljena na dnu tabele sa samo jednim bodom, osvojenim u duelu sa Inđijom (11. kolo, 29:29).