• Zr oglasi
  • Harmonija Zrenjanin

Prvi poraz posle mesec dana: Radnički matiran za dva minuta u Subotici

Posle pet uzastopnih utakmica bez poraza u prethodnih mesec dana (4 pobede, 1 remi), fudbaleri Radničkog su pognutih glava napustili teren u Subotici. gde je domaća Bačka 1901 slavila rezultatom 2:1.

Zrenjaninci su matirani praktično za samo dva minuta, golovima Kostića u 12. i 14. minutu. U drugom poluvremenu „crveno – crni“ su zaigrali mnogo bolje i u 60. minutu Pavlov je smanjio na 2:1.

Fudbaleri Radničkog su napadali svim silama u želji da stignu bar do boda, ali su domaći igrači rutinski sačuvali mrežu i na kraju slavili rezultatom 2:1. Ovi bodovi će Subotičanima značiti mnogo, jer se ove sezone grčevito bore za opstanak.

FK BAČKA 1901 – FK RADNIČKI 2:1 (2:0)

Stadion kraj Somborske kapije; Igrano bez prisustva publike; Strelci:1:0 Kostić12’; 2:0 Kostić 14’; 2:1 Pavlov 60’. Sudija: Dalibor Bečanović; pomoćnici: Nikola Čugalj i Miloš Šavija; četvrti sudija: Goran Tešanović; delegat: Branislav Ćaćić

FK BAČKA 1901: Ćuruvija, Ćulibrk (80’Gabrić), Bjedov, Lončar (46’Šojić), Mezei, Anđić, Kostić, Provči ( 84’Hadžimušović), Glišović (46’ D. Jovanović), Krmar (46’Malenčić), Kežman. Trener; Predrag Pejović

FK RADNIČKI ZRENJANIN: Bačko, Ćušić, Marković, Obrenić, Sarić, Vukoje(77’Trivunović), Pavlov, Kvrgić, Gajilović(63’Jankov) Krstin, Pavković (57’ Novakov). Trener: Predrag Kandić.