• Centar Lux
  • agencija dane

Radnički vodio u Sremskoj Mitrovici, domaćin preokrenuo u finišu

Posle duge zimske pauze vojvođanski fudbalski trećeligaši su danas konačno odigrali prve prvenstvene duele u prolećnom delu takmičenja.

U 16. kolu Srpske lige grupa Vojvodina u Sremskoj Mitrovici sastala su se dva Radnička, iz Sremske Mitrovice i Zrenjanina. Od prvog sudijskog zvižduka, fudbaleri obe ekipe su krenuli agresivno. „Hladan tuš“ za domaće navijače usledio je u 25. minutu kada su Zrenjaninci poveli sa 1:0 autogolom golmana domaćih Vujasinovića.

Vođstvo Radničkog iz Zrenjanina trajalo je sve do 43. minuta kada kapiten domaćih, Skorupan postiže pogodak i poravnava rezultat na 1:1. Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom.

Fordomanija

Potpuni preokret na meču desio se u 58. minutu, kada je rezervista Kovačić evrogolom doveo mitrovački Radnički u vođstvo od 2:1. Domaći fudbaleri imali su prednost do 80. minuta kada je posle kornera za goste glavom postigao gol rezervista  Robert Bakoš i poravnao rezultat na 2:2.

Samo tri minuta kasnije Nebojša Ivanović glavom pogađa mrežu Zrenjaninaca za vođstvo domaćih od 3:2. FK Radnički iz Sremske Mitrovice je prvi put slavio ove sezone i osvojio važna 3 boda u borbi za opstanak u Srpskoj ligi.

RADNIČKI SM – RADNIČKI ZR 3:2

Sremska Mitrovica. FK „Radnički“ Sremska Mitrovica – FK „Radnički“ Zrenjanin 3:2/1:1/. Stadion FK „Radnički“ u Sremskoj Mitrovici. Gledalaca 100. Glavni sudija: Reljič Filip iz Vrbasa. Pomoćne sudije: Rijavec Nikola iz Vrbasa i Vladić Aleksandar iz Šida. Delegat: Perović Predrag iz Kovačice.

FK Radnički Sremska Mitrovica: Vujasinović Vladimir, Ristić Radoslav, Dević Uglješa, Ivananović Nebojša, Kremenović Bojan, Skorupan Damir (kap), Vukmir Momo, Ćurko Saša, Janković Dejan, Herceg Najdan i Bajunović Dejan.
Zamenici igrača: Veselinović Nenad, Zgonjanin Mladen, Kovačić Aleksandar, Savičević Dušan, Tucakov Branislav, Dragojević Srđan, Stević Goran.
Trener: Dragan Ivanović.

FK Radnički Zrenjanin: Radović Nemanja, Grbić Nikola (kap), Jovanov Bogdan, Krstinić Nikola, Radosavljević Predrag, Milivojev Miljan, Kiš Robert, Lisičić Vuković Stefan, Knežević Đorđe, Šarenac Mile, Zakić Miloš.
Zamenici igrača: Stojkov Stefan, Petrov Aleksandar, Bjelica Nikola, Rudan Miodrag, Šemić Zoran, Bakoš Robert, Dučić Ognjen.
Trener: Predrag Kandić.