• Centar Lux
  • Aviv park Zrenjanin

Prva pobeda fudbalera Radničkog u Kadetskoj ligi Srbije

Posle ubedljivog poraza od Crvene zvezde u Beogradu i pauze zbog kvalifikacija reprezentacije Srbije, kadeti FK Radnički su danas dočekali Slobodu iz Užica, na stadionu kraj Skrobare.

Kadeti FK Radnički su u okviru 20. kola Kadetske lige Srbije zabeležili prvu prvenstvenu pobedu! Strelci za Radnički su bili Stefan Gajilović u 17. i 78. minutu, kao i Dušan Pecarski u 59. minutu. Golove za goste su postigli Đorđe Jakovljević 42 i Petar Šopalović 81.

– Ovu pobedu smo priželjkivali od početka sezone. Pre utakmice smo treneri i ja održali sastanak sa igračima i tražili od njih da odigraju maksimalno. Ona u ovom trenutku nema toliki bodovni značaj, koliko ima psihološki značaj kod igrača. Mnogo puta su nijanse odlučile da izgubimo sa golom razlike ili odigramo nerešeno, ali smo sada uspeli da zabeležimo prvu pobedu. Teoretski još imamo šanse za opstanak. Cilj je da se ekipa pokaže u što boljem svetlu, a ako izborimo opstanak bićemo presrećni – rekao je sportski direktor FK Radnički, Darko Tošić.

ČETIRI CRVENA KARTONA U 65. MINUTU

U 65. minutu, nakon dosuđenog slobodnog udarca za domaću ekipu, gostujući igrač Aid Oparnica zaleteo se i odgurnuo domaćeg igrača Iliju Lisicu u predelu lica, koji mu je uzvratio odgurivanjem u predelu vrata. U istoj gužvi došlo je do međusobnog guranja u predelu grudi igrača domaće ekipe Marka Jankova i gostujućeg Nemanje Laketića.

Glavni sudija je zbog ovoga nesportskog ponašanja isključio sva četiri igrača.

FK RADNIČKI – FK SLOBODA 3:2 (1:1)

Stadion kraj Skrobare. Gledalaca: 100. Strelci za Radnički: Stefan Gajilović u 17. i 78. minutuminutu, Dušan Pecarski 59. Strelci za Slobodu: Đorđe Jakovljević 42, Petar Šopalović 81.

FK RADNIČKI ZRENJANIN: Bačko Stefan, Ćušić Dragan, Šepa Nikola, Stevanović Nikola, Lisica Ilija, Gajilović Stefan (kap.), Mijatović Milan, Janjatović Danilo, Novakov Nemanja, Pecarski Dušan, Jankov Marko. Rezerve: Đolai Milan, Marković Blagoje, Stanković Aleksandar, Vignjević Kristijan, Nović Jovan, Jarić Mateja.

FK SLOBODA UŽICE: Vujičić Dragan, Gudurić Vuk, Vrbić Dušan, Reljić Mića, Radojević Marko, Tešić Nemanja, Jakovljević Đorđe, Laketić Nemanja, Oparnica Aid, Šopalović Petar (kap.), Mitrović Jovan, Rezerve: Tomić Vanja, Janjić Danilo, Krstović Petar, Divac Đorđe, Ivanović Nemanja