• Zr oglasi
  • Harmonija Zrenjanin

Dominacija u derbiju začelja

Derbi začelja Super lige potpuno zasluženo je pripao odbojkašicama iz Zrenjanina, koje su slavile maksimalnim rezultatom na gostovanju u Užicu.

Radost u Užicu: Trener Dejan Desnica i fizioterapeut Karolj Ferenc

Od sredine prvog seta, pa do kraja meča, izabranice trenera Dejana Desnice su potpuno gospodarile situacijom i odnele velika tri boda za skok na sedmo mesto.

Osim vođstva do rezultata 16:15 u prvom setu, domaća ekipa Jedinstva u nastavku meča nije bila ravnopravan rival, iako su pre meča Užičanke verovale da mogu do druge pobede i u ovoj sezoni. Kako stvari stoje predstoji im grčevita borba za opstanak.

Gledajući statistiku MD Zrenjanin je dominirao u svim elementima igre, u servisu gde su imale osam asova na samo četiri greške, na prijemu i u napadu, te u bloku gde su osvojile deset poena više od rivala (14:4).

-Ovo je bila izuzetno važna utakmica i za jednu i za drugu ekipu. Ovo je nama prva pobeda u gostima, čestitam svojoj ekipi, sve što smo se dogovorili to smo uspeli i da sprovedemo u delo. Ovo nam sigurno daje vetar u leđa, dve vezane pobede, tako da se nadam da ćemo nastaviti da pružamo ovako dobre partije – istakao je Dejan Desnica, trener MD Zrenjanin.

Jedinstvo (Užice) – MD Zrenjanin 0:3 (18:25, 13:25, 17:25)

Dvorana: SD „Veliki park”. Gledalaca: 100. Sudije: S. Simić. I. Marković (obe iz Obrenovca). Trajanje meča: 64 minuta.

JEDINSTVO: Krpović 3, Nenadić 1, Tomašević-Petrić, Glišović, Džaković 8, Jovaničević 7, Todorović (libero), Kraković, Borčić, Tomašević 3, Tošić 1, Grbić. Trener: Vlastimir Vasiljević.

MD ZRENJANIN: Radanović 7, Koprivica 10, Sekulić 11, Stojković 9, Pilipović 16, Knežević 2, Popović (libero), Anđelić (libero), Nikolić, Čutura, Mičeta, Martinović. Trener: Dejan Desnica.