• Centar Lux

Derbi začelja pripao Pirotu, crni oblaci nad Zrenjaninom

Košarkaši Proletera su u pretposlednjoj utakmici jesenjeg dela prvenstva Druge muške lige poraženi u Pirotu rezultatom 88:82, po četvrtinama 19:23, 18:19, 28:19, 23:21.

Zrenjaninci su startovali nešto bolje od protivnika, tradicionalno neugodne ekipe. Piroćanci su “eksplodirali” u trećoj četvrtini, odigrali odlično i u poslednjem periodu meča rutinski priveli utakmicu kraju ne dozvolivši protivniku da iznenadi domaćina.

U redovima Proletera najbolji su bili Aleksandar Petrović (27 poena, indeks 36) i plejmejker Stefan Atanacković (20 poena, indeks 18).

KK PIROT – KK PROLETER 88: 82

Po četvrtinama: 19:23, 18:19, 28:19, 23:21

Pirot: Živanović 11, Mukanović 10, Stefanović, F. Stojanović 4, Stanković, Ilić 14, Rašić 26, Đurđević 8, D. Đorđević, Mitić 10, Matović 6, M. Stojanović.

Proleter: Atanacković 20, Lambić 10, Petrović 27, Panić, Lalić 14, Vržina, Orlić, Stanivuk, Grbović 11, Ševaljević. Trener: Zoran Bajin.

Šut za 1 poen – Pirot 23:20 (86 %), Proleter 21:15 (71%)

Šut za 2 poena – Pirot 35:19 (64 %), Proleter 38:20 (52%)

Šut za 3 poena – Pirot: 20:10 (50 %),, Proleter 27:9 (33%)

14. Plana Velika Plana 12 0 12 12

Ovo je bio četvrti uzastopni poraz košarkaša Proletera, a ukupno osmi od 12 odigranih utakmica. Zrenjaninci se nalaze u veoma teškoj situaciji, na 12. mestu tabele od ukupno 14 timova.

U poslednjoj utakmici, narednog vikenda, KK Proleter dočekuje lidera šampionata, ekipu Kolubare.